جریان اصلاح طلبی و اصوگرایی، دو جریان حق و باطل، کفر و شرک نیستند

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: حرمت ها و چارچوب های قانونی در انتقادها باید رعایت شود

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به اینکه وجود سلایق مختلف جزو ذات بشر است و اختلاف نعمت و رحمت است گفت: در خصوص برگزاری همزمان دو برنامه بویژه در یک ساعت در 15 خرداد انتقاد وارد است اما در اظهار انتقاد نیز باید حرمت ها و چارچوب های قانونی مراعات شود.

به گزارش ایرنا حجه الاسلام ابوالقاسم یعقوبی دوشنبه در نشست دبیران احزاب اصلاح طلب با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تاکید بر اینکه تعربف کردن های صرف رشد نمی آورد اظهارکرد: ما باید از انتفادها ناراحت نشویم چراکه انتقاد مایه رشد فرد و جامعه می شود.
وی با اشاره به رقابت ها در دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: روحانیت در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است ، چراکه رقابت اصلی بین دو روحانی بود و مردم به این دو روحانی رای دادند و باید از مردم بابت اعتماد به روحانیت تشکر کرد.
به اعتقاد وی ، در دوران انتخابات رقابت شدید است ، اما بعد از اتمام انتخابات نباید همدیگر را کوبید و جامعه را به اقلیت و اکثریت تبدیل کرد ، بلکه جریان پیروز و رئیس جمهور منتخب ، رئیس جمهور همه ملت ایران و حتی کسانی که در انتخابات شرکت نکرده بودند، است و همه باید برای توفیق دولت تلاش و حمایت کنیم.
امام جمعه بجنورد با اشاره به تفاوت دیدگاه های جریان های سیاسی در کشور گفت: اصلاح طلب و اصوگرا ؛ دو جریان حق و باطل ، کفر و شرک نیستند بلکه دو جریان با تفاوت سلیقه در اجرا و مدیریت هستند که دارای مشترکات فراوانی از جمله دین ، رهبری ، شهدا و انقلاب در جمهوری اسلامی می باشند.
به گفته وی ، انتخاب وقتی معنا می یابد که نمایندگان دو جریان متفاوت در صحنه حضور داشته باشد.
وی در خصوص همزمان برگزار شدن دو جلسه در ایام الله 15 خرداد در استان که باعث برخی شائبه ها شده است گفت : ما در اصل برگزاری این مراسم ها مشکلی نداشتیم و انتقادی نیست ، بلکه حساسیت به دلیل همزمانی برگزاری این دو مراسم ایجاد شده است.
یعقوبی با اشاره به اینکه نباید سازمان ها و نهادهای جمهوری اسلامی زیر سوال برود و اگر چنانچه مدیریتی نیز سلیقه فردی و خاصی را اعمال می کند ، بایستی بدنبال اصلاح امور و رفتارها از مسیر قانونی بود.
به گفته وی ، گرچه در برگزاری همزمان مراسم انتقاد وارد است اما انتقاد از آن نیز باید در مسیر و در چارچوب صحیح انجام شود و انتظار داریم همچنانکه تاکنون چارچوب ها از سوی شما رعایت شده است ، حرمت ها از سوی همه رعایت شود.
رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان خراسان شمالی هم در دیدار با نماینده ولی فقیه خراسان شمالی گفت: اقدام غرور آمیز و مقتدرانه سپاه پاسداران علیه داعش موجب خوشحالی و عزت مردم ایران شد.
امین دفتری در ابتدای نشست دبیران احزاب اصلاح طلب با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی اخیر که منجر به شهادت شهید حسین بنی اردلان ؛دبیر حزب مردم سالاری و شهید حسین جلالی راد، عضو شورای مرکزی مجمع فرهنگیان استان ، از فعالان احزاب خراسان شمالی گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور پس از تشکیل با حمایت قاطع از رئیس دولت اصلاحات شروع بکار کرد و در روی کار آمدن دولت اصلاحات نقش ویژه ای داشت.
وی افزود: فعالیت های شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان با ایجاد همگرایی در استان در انتخابات سال 94 موجب شد آقایان مهندس اکبری و دکتر قربانی تحت عنوان لیست امید به موفقیت دست پیدا کردند.
عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام در خراسان شمالی در دیدار با امام جمعه شهرستان بجنورد گفت: عملکرد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در حد اجرای برنامه های ملی و انقلابی با رویکرد یک جریان سیاسی است.
قربانعلی سلطانی افزود: شوم خواندن همایشی با عنوان 'راه امام و رهبری و دولت روحانی' زیبنده مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیست و نشان می دهد ایشان با این اظهارات و غیر شرعی دانستن همایشی که به مذاقش خوش نیامده مسائل فقهی را تنزل داده است.
وی افزود: ما اصلاح طلبان معتقدیم پرداختن به آیین های ارتحال حضرت امام را نباید حکومتی کرد و به مردم فرصت داد آیین های این جریان هم توسط مردم برگزار شود.
مدیرمسوول نشریه اترک همچنین با تشکر از حجت الاسلام یعقوبی از نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی درخواست کرد هر چند ماه و به صورت دوره ای یا فصلی نشست اختصاصی با اصلاح طلبان برگزار شود تا دغدغه های فعالان این جریان را در رابطه با فضای استان و کشور ارایه و بیان شود.
دبیر حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در خراسان شمالی گفت: با نزدیک شدن ایام ماه مبارک رمضان و قرار گرفتن در آستانه ایام ارتحال امام خمینی به همراه چند فعال سیاسی و فرهنگی در پی برگزاری همایشی با عنوان 'راه امام و رهبری و دولت روحانی' برآمدیم که بایدها و نبایدهای دولت دوازدهم را با توجه به آرمان های این بزرگمرد و رهبر انقلاب توسط یکی از یاران امام (ره) برای حامیان و کارگزاران دولت روحانی تبیین کنیم.
علی قلی زاده افزود: در حالی کار ما را غیر شرعی عنوان کردند که تنها سخنران ما استاندار محترم به عنوان نماینده حاکمیت و «یاسر هاشمی» هم به عنوان یادگار 'یار دیرین امام و رهبری' بودند.
دبیر همایش ' راه امام و رهبری و دولت روحانی' افزود: این شایسته نیست که مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی طبق گزارش رسانه ای در یک نشست رسمی بگوید تلاش زیادی کردیم همایشی که مزین به نام حضرت امام و رهبری است؛ برگزار نشود.
قلی زاده افزود: آقای هاشمی چند ساعت قبل از برگزاری روز همایش در حالی که تازه به بجنورد رسیده بود؛ چشم در چشم به ما نگاه کرد و گفت: «از چهره های شما مشخص است که سخنرانی من لغو شده است» و تنها عنایت خدا بود که با وجود لغو سالن مورد نظر توانستیم همایش را در مکان دیگری با لبریز از فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برگزار کنیم.
علی قلیزاده با اشاره به اینکه اطلاعیه های برگزاری های تا 13 خرداد به ادارات و سازمان ها نرسیده بود گفت: این همزمانی ساعت برگزاری دو برنامه ناشی از عدم اطلاع رسانی روی داده است وگرنه ساعت دیگری برای همایش مد نظر قرار می گرفت ، گرچه مخاطبان و مهمانان این دو همایش یکسان نبود.
*** انتقاد از برگزاری همزمان دو برنامه در 15 خرداد
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در خصوص این همایش گفته بودکه تشکیل ستاد مردمی 14 و 15 خرداد در این استان، اقدام غیرقانونی و خلاف عرف بوده است.
حجت الاسلام محمدعلی سالاری در نشست ستادهای هفت تیر، روز قدس و برگزاری نماز عید سعید فطر اظهار کرده بود: ایجاد این ستاد، موضوع عجیب و غریب است و باید با آن برخورد شود.
سالاری با اشاره به اینکه فعالیت موازی این ستاد در اجرای برنامه ملی سالروز بزرگداشت رحلت امام راحل و قیام 15 خرداد دیگر ایرادی است که بر این ستاد وارد است، تصریح کرده بود: این شورا، متولی هماهنگ کردن برنامه ها در مناسبت های ملی و مذهبی است و قانون به هیچ عنوان اجازه نداده است ستاد مردمی با این عنوان و درعرض ستادهای قانونی تشکیل شود.
وی خواستار برخورد جدی با این تخلف شده و اعلام کرده بود: این اقدام ها سبب 2 قطبی شدن فضای جامعه می شود.
7184/1744

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال