فیلم سینمایی برادرم خسرو واقعیت زندگی یک بیمار روانی را به تصویر کشید

تهران-ایرنا- کارگردان فیلم سینمایی برادرم خسرو گفت: این فیلم علاوه بر جنبه خانوادگی و روان شناختی سعی کرده نحوه زندگی و مشکلات یک فرد دارای بیمار روانی را به تصویر بکشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ احسان بیگلری شامگاه دوشنبه در مراسم نقد و بررسی فیلم برادرم خسرو که در سالن سینمایی فرهنگسرای فردوس برگزار شد افزود: در این فیلم خانوادگی سعی شده واقعیت های زندگی یک بیمار روانی را به تصویر بکشیم.
وی بیان کرد: داستان فیلم از این قرار است که نقش اول فیلم به نام خسرو (با هنرمندی شهاب حسینی)، مرد جوانی است که به بیماری دو قطبی مبتلاست و باید مدتی را در خانه برادرش ناصر (با بازی ناصر هاشمی) و همسرش (هنگامه قاضیانی) سپری کند؛ اما رفتارهای عجیب و کودکانه خسرو آرامش خانه ناصر را از بین می برد.
کارگران این فیلم سینمایی ادامه داد: حس برادری در این فیلم حداقل به ظاهر احساس نمی شود به همین منظور نام این فیلم را برادرم خسرو انتخاب کردم.
وی خاطرنشان کرد: در این فیلم ناصر برادر خسرو راه شادی را اصلا بلد نیست و همه احساس و حرکات خود را با قاعده عمل می کند.
در ادامه منتقد این فیلم سینمایی در اظهاراتی اعلام کرد: این فیلم جدا از جنبه خانوادگی مشکلات یک بیمار روانی که بدلیل ژنتیک به این بیماری دچار شده را به تصویر بکشد.
آتوسا شرکا ادامه داد: این فیلم به خوبی نشان داد که آدم های دارای مشکلات روانی آدم های خطرناک نیستند و با ارایه راهکار و صحبت می توان با آنها زندگی کرد و همچنین آدم های بدون مشکل حداقل در ظاهر آدم های اکتیوی نیستند.
این منتقد فیلم سینمایی برادرم خسرو خاطرنشان کرد: این فیلم با این همه داده ها و جزئیاتی که نشان می دهد می طلبد یک برخورد رودرروتر و تضاد آشکارتر بین دو برادر ایجاد شود.
وی اظهار کرد: فیلم سازان جوان همواره در صریح و بی پرده و رک بودن تعلل دارند که دراین فیلم این موضوع به چشم آمد.
فیلم سینمایی برادرم خسرو در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در بخش نگاه نو حضور داشت و نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی این جشنواره شد.
این فیلم سینمایی در جشن انجمن منتقدان و نویسندگان نیز در پنج رشته نامزد دریافت جایزه شد و دیپلم افتخار بخش خلاقیت و استعداد درخشان را کسب کرد.
احسان بیگلری (کارگردان و نویسنده)، پریسا هاشم پور (نویسنده)، سعید ملکان (تهیه کننده)، کیومرث پوراحمد (مشاور کارگردان)، محمدرضا جهان پناه (مدیر فیلمبرداری)، مصطفی خرقه پوش (تدوین)، حامد ثابت (موسیقی)، بابک کریمی طاری (طراح صحنه و لباس)، محمد کلاهدوز (طراح چهره پردازی)، علی نیک رفتار(عکاس)، بهناز شیربانی (مدیر رسانه ای)، شهاب حسینی، ناصر هاشمی، هنگامه قاضیانی و بیتا فرهی جمعی از عوامل و بازیگران این فیلم هستند.
همچنین قبل از مراسم نقد و بررسی این فیلم سینمایی عصر امروز (دوشنبه) در سالن سینمایی فرهنگسرای فردوس اکران شد.
خبرنگار: سید جواد آل داود انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7243 / 1539

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال