فرماندار شاهرود نظارت بر قیمت کالاها در این شهرستان را خواستار شد

شاهرود- ایرنا- فرماندار شاهرود نظارت همه جانبه مسوولان امر بر قیمت کالاها در این شهرستان را خواستار شد و گفت : باید هم بر قیمت کالای مغازه ها و هم فروشندگان حاشیه شهر این منطقه کنترل بیشتری صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، سید محمدرضا هاشمی عصر روز دوشنبه در نشست ستاد تسهیلات سفر این شهرستان در فرمانداری ، افزود : با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات عید فطر و آغاز سفرهای تابستانی، باید از مناطق نمونه گردشگری شاهرود مانند جنگل ابر و مجن بازدید کرده و مشکلات احتمالی را برطرف کرد.
وی با تاکید بر لزوم ارایه خدمت مناسب در جنگل ابر این شهرستان، اظهارداشت : برپایی نمایشگاه صنایع دستی می تواند در ورودی این جنگل در دستور کار قرار گیرد.
معاون استاندار سمنان یادآور شد : تورهای غیرمجاز هم شناسایی شده و فهرست نام آن ها در اختیار مرجع قضایی قرار گیرد.
هاشمی با تقدیر از تلاش ماموران نیروی انتظامی در برقراری امنیت شهروندان، تاکید کرد: نقاط تاریک پارک ها و مناطق تفریحی شهر شناسایی شده و نسبت به تامین روشنایی آن ها اقدام شود.
دبیر ستاد تسهیلات سفر شهرستان هم با ارایه گزارشی از سه ماهه دوم سال گذشته، گفت: تابستان پارسال 250 هزار مسافر در شاهرود اقامت داشتند.
حمیدرضا حسنی اضافه کرد: جنگل ابر با بیش از 80 هزار، مجموعه تاریخی بسطام با 63 هزار و 500 و آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی با 41 هزار و 600 گردشگر بیشترین آمار بازدید مکان های دیدنی شهرستان را به خود اختصاص داده بودند.
وی با اشاره به استقبال روزافزون از اقامتگاه های بوم گردی بیارجمند، یادآور شد: این استقبال گردشگران و طبیعت گردان، نیاز به اسکان مسافران در مدرسه ها را در بخش بیارجمند کاهش داده است.
حسنی بیان کرد: حدود 60 درصد از گردشگران جنگل ابر اهل استان خراسان رضوی هستند و برای اسکان این مسافران باید علاوه بر 600 تخت هتل ها و مهمان پذیرها، از ظرفیت مدرسه ها و اقامت گاه های بوم گردی هم استفاده کرد.
نوروز 96، 127 هزار تن برابر با بیش از 38 درصد مسافران استان در شاهرود اقامت داشتند.
شهرستان شاهرود در میانه مسیر تهران - مشهد قرار گرفته و به دلیل دارا بودن آب و هوای معتدل و کوهستانی، مناظر طبیعی و بکر و آثار تاریخی، یکی از مقصدهای گردشگران در شمال شرق کشور به شمار می رود. جنگل ابر، آبشار تنگه داستان مجن، مجموعه تاریخی بسطام و پارک ملی توران بیشترین بازدید گردشگران را به خود اختصاص می دهند.
7359 /6026/
*خبرنگار: مهسا شانیان **انتشار : جانعلی فتحی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال