نخست وزیر عراق: عراقی ها با وحدت خود بر داعش پیروز شدند

بغداد-ایرنا- نخست وزیر عراق بعد از انجام مناسک حج عمره در سخنانی گفت که مردم این کشور با وحدت و صبر خود بر گروه تروریستی داعش پیروز شدند.

به گزارش ایرنا، دفتر نخست وزیری عراق بعد از ظهر روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: 'حیدر العبادی' بعد از انجام مناسک حج عمره گفت: 'مردم عراق با صبر و وحدت خود، شجاعت، جانفشانی نیروهایش و توکل بر خداوند توانستند پیروزی را تحقق بخشیده و شهرها و سرزمین خود را از وجود باندهای تروریستی داعش پاکسازی کنند.
العبادی ابراز امیدواری کرده است که این پیروزی ها برای مردم و کشور عراق امنیت و ثبات را به دنبال داشته و بر قدرت و وحدت عراقی ها بیفزاید.
در این بیانیه، العبادی از همه نیروهای مسلح عراق اعم از ارتش، پلیس مرکزی و محلی، الحشد الشعبی، نیروهای پیشمرگ و دیگر نیروهای نظامی عراق تجلیل کرده است.
نخست وزیر عراق در ابتدای سفر سه روزه منطقه ای خود، ظهر امروز دوشنبه وارد عربستان سعودی شد و در جده مورد استقبال محمد بن نایف ولی عهد پادشاه عربستان قرار گرفت.
پنج وزیر به علاوه جمعی از نمایندگان پارلمان و تعدادی از روسای هیات های مستقل، نخست وزیر عراق را در این سفر سه روزه همراه می کنند و قرار است العبادی فردا (سه شنبه) وارد جمهوری اسلامی ایران شود.
آخرین ایستگاه سفر منطقه ای حیدر العبادی، کویت است که بعد از تهران، راهی آنجا می شود.
شبد*4*353*1770*9122* انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال