بازتاب عملیات موشکی سپاه علیه داعش در رسانه های جمهوری آذربایجان

باکو – ایرنا - عملیات موشکی سپاه علیه گروه تروریستی داعش در دیرالزور سوریه روز دوشنبه در رسانه های جمهوری آذربایجان بازتاب گسترده ای داشت .

خبرگزاری رسمی ' آذرتاج' در گزارشی با عنوان ایران مواضع تروریست ها در سوریه را مورد هدف موشکی قرار داد، نوشت:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران مواضع تروریست های فعال در سوریه را مورد هدف موشکی قرار داد .
بر اساس این گزارش ، موضع تروریست ها از موشک های بالستیکی برد متوسط مورد هدف قرار گرفت .
پایگاه خبری 'سلام نیوز' نیز در گزارشی با یادآوری اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواضع داعش در سوریه را با موشک های بالستیکی از استان های کرمانشاه و کردستان مورد هدف قرار داده است، نوست: سپاه اعلام کرد ، این عملیات با موفقیت بوده و موشک های پرتاب شده از مسافت 650 کیلومتر به اهداف مورد نظر اصابت کرده است .
سلام نیوز یادآورشد:اکنون نیروهای عمده داعش در ایالت دیرالزور سوریه جمع شده و این گروه تروریستی پس از شکست جدی دو ماه پیش در شهرهای رقه و حمس ، نیروهای خود را به دیرالزور منتقل کرده است .
سلام نیوز همچنین در نوشتاری دیگر افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران عملیات موشکی علیه داعش را با دولت سوریه هماهنگ کرده است .
این منبع خبری به نقل از رمضان شریف سخنگوی سپاه افزود:این عملیات از پیش با دولت سوریه هماهنگ شده و موشک ها از طریق عراق وارد حریم هوایی سوریه شده است.
وی افزود: سپاه در این عملیات بعنوان 'لیلة القدر' موشک های بالستیکی برد متوسط را به مواضع تروریست های داعش در دیرالزور سوریه پرتاب کرده است که در جریان آن همچنین ستاد و انبار های سلاح و مهمات تکفیری ها مورد هدف قرا ر گرفته است .
پایگاه خبری 'مائده' نیز در گزارشی نوشت: نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لانه های تروریست ها در شرق سوریه را مورد هدف قرار داد.
این تارنمای آذری افزود: سپاه از کشته شدن تعداد زیادی از تروریست ها و نابودی تجهیزات نظامی آنها خبر داد .
بر اساس این گزارش، رسانه های ایران این عملیات موشکی را سیلی محکم
'موشکی' سپاه به تروریست ها و پیام آشکار برای مجازات داعشی ها عنوان کردند .
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با این اقدام به تروریست های تکفیری ، به حامیان آنها در منطقه و در خارج از منطقه هشدار داد که در صورت ادامه خصومت علیه ملت ایران با انتقام کوبنده سپاه روبه رو خواهند شد .
پایگاه خبری 'اینتر آذ' در گزارشی باعنوان 'ایران داعش را با 'ذوالفقار ' مورد هدف قرار داد، به عملیات موشکی سپاه علیه گروه تروریستی تکفیری 'داعش' اشاره کرد و نوشت: رسانه های جهان نسبت به این عملیات موشکی که پاسخی به اقدامات تروریستی اخیر داعش در تهران بود ، واکنش های متفاوت از خود نشان دادند.
بر این اساس،ایران در این عملیات، مواضع تروریست ها در سوریه را با موشک های
'ذوالفقار' مورد هدف قرار داد .
پایگاه خبری 'اسلامین سسی' ( صدای اسلام ) نیز به نقل از روزنامه صهیونیستی
هارتص گزارش داد که این عملیات موشکی در واقع هشداری بود به آمریکا و اسرائیل .
ایران برای نخستین بار است که از خاک خود مواضع تروریست های داعش در سوریه را مورد هدف قرار می دهد و بسیاری از کارشناسان این عملیات ایران را هشدار جدی به آمریکا ، اسرائیل و عربستان در منطقه می دانند.
روزنامه 'ینی مساوات' جمهوری آذربایجان نیز در گزارش هایی به عملیات موشکی سپاه علیه داعش پرداخت.
شبد** خاورم ** 337 **1010
انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال