ترزا می از روسیه خواست اقدامات کاهش تنش را ادامه دهد

تهران – ایرنا – تارنمای خبرگزاری رویترز نوشت: نخست وزیر انگلیس از روسیه خواست به اقدامات مرتبط با توافق 'کاهش تنش' در حریم هوایی سوریه ادامه دهد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، 'ترزا می' از روسیه خواست به اقدامات مرتبط با توافق 'کاهش تنش' در حریم هوایی سوریه ادامه دهد تا خطر سوء تفاهم در آسمان پررفت و آمد این کشور کاهش یابد.
به نوشته رویترز، خانم می در خیابان داونینگ به خبرنگاران گفت: در حال حاضر ترتیبی برای «کاهش تنش» در رابطه با فعالیت هایی که در آسمان سوریه روی می دهد، وجود دارد و این موضوع باید ادامه یابد.
به گزارش ایرنا، روسیه امروز (دوشنبه) درپاسخ به سرنگونی هواپیمای جنگنده سوریه توسط نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، خط ارتباط ویژه میان نظامیان روسی و آمریکایی را درباره سوریه قطع کرد.
روسیه همچنین تهدید کرد در مناطقی که محل ماموریت ناوگان هوایی روسیه در آسمان سوریه است، هر شئ پرنده ای شامل جنگنده یا پهپادهای ائتلاف بین المللی (به رهبری آمریکا) در غرب رود فرات، به عنوان اهداف نیروهای دفاع هوایی و زمینی روسیه در نظر گرفته می شود.
یک فروند هواپیمای سوخو 22 متعلق به نیروی هوایی سوریه دیشب در منطقه رسافه در 30 کیلومتری جنوب شرق رقه مورد هدف نیروهای آمریکایی قرار گرفت و ساقط شد.
شبد**ع.آ**9122**مترجم:علیرضا آقازاده**انتشار دهنده : مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال