سوریه: شورای امنیت به سکوت خود درقبال جنایت های آمریکا پایان دهد

دمشق - ایرنا - وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت سازمان ملل خواست به سکوت درقبال تجاوزهای بزدلانه آمریکا به خاک و ارتش این کشور پایان دهد.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه سوریه روز دوشنبه در دونامه به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، سرنگونی جنگنده این کشور که درحال مبارزه با گروه تروریستی تکفیری داعش بود را از سوی ائتلاف آمریکایی محکوم کرد.
در نامه وزارت خارجه سوریه آمده است: تجاوز ننگین آمریکا تردیدی باقی نمی گذارد که این کشور از تروریسم حمایت می کند و این اقدام را با هدف تاثیرگذاری بر توان ارتش سوریه به عنوان تنها نیروی فعال و توانمند در مبارزه با تروریسم انجام داده است.
این تجاوز، رویکرد سیاسی و نظامی آمریکا و ائتلاف غیرقانونی آن و اهداف ننگین این ائتلاف در مدیریت تروریسم و سرمایه گذاری بر آن را برای اجرای طرح های غربی در منطقه فاش کرد.
سوریه نسبت به پیامدهای این تجاوز آشکار و تاثیرات آن بر مبارزه با تروریسم هشدار داد و تاکید کرد که چنین تجاوزهایی سوریه و ارتش آن را از ادامه مبارزه با گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره و تروریست های وابسته به آن ها تا کنترل نظام بر سراسر سوریه بازنمی دارد.
دمشق از شورای امنیت خواست به سکوت خود در قبال این اقدامات نظامی بزدلانه و سبک سرانه از سوی ائتلاف غیرقانونی و برخی از از اعضای دائم و غیردائم این شورا پایان دهد.
جنگنده های ائتلاف آمریکایی ظهر یکشنبه یک جنگنده سوری را هنگام عملیات برضد گروه تروریستی تکفیری داعش در منطقه الرصافه در جنوب رقه هدف قرار دادند که این جنگنده سرنگون و خلبان آن مفقود شد.
آمریکا و چند کشور محدود هم پیمان آن، از ماه اوت 2014 به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل و بدون هماهنگی با دولت سوریه ائتلافی موسوم به بین المللی تشکیل داده است.
این ائتلاف تاکنون بسیاری از شهروندان بیگناه سوری را در استان های الرقه، دیرالزور و حلب به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.
شبد**خاورم**6116 **1010
انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال