مدیرکل منابع طبیعی:طرح های بیابان زدایی در البرز باجدیت دنبال می شود

کرج - ایرنا - مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت که طرح های مربوط به بیابان زدایی در استان البرز با جدیت دنبال می شود.

به گزارش ایرنا، حامد فرضی در جلسه ای در خصوص پروژه آزادراه کنار گذر جنوبی تهران که عصر دوشنبه در محل قرارگاه خاتم برگزار شد با اشاره به ظرفیت های موجود در البرز افزود: این استان دارای جاذبه های طبیعی فراوانی بوده و 4 اقلیم را در خود جای داده است.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر یکی از اصلی ترین دغدغه های مسئولان و مردم گسترش ریزگردها در این استان بوده ادامه داد: بیابان های اشتهارد و نظرآباد کانون گرد و غبار و ریزگردهای البرز و تهران است.
وی گفت: در سال های گذشته حدود 10 هزار هکتار از عرصه های بیابانی نظرآباد عملیات بیابان زدایی صورت گرفته ولی توسعه و رشد بیابان ها با سرعت بیشتری اتفاق افتاده است.
فرضی افزود: کنار گذر جنوبی از حدود 49 هکتار از اراضی البرز گذر می کند و بر روی هزار و 600هکتار از اراضی بیابانی تاثیرگذار است.
وی اضافه کرد: طی هماهنگی صورت گرفته با قرارگاه خاتم پیمانکار کنار گذر جنوبی، 500 هکتار عملیات بیابان زدایی توسط این قرارگاه با کاشت نهال انجام شده است.
فرضی گفت: طی 4 ماه اخیر با توجه به تخصیص بخشی از اعتبارات سفر رییس جمهوری به البرز حدود هزار و 500 هکتار از عملیات بیابان زدایی در استان محقق شده است.
وی افزود: 20 هزار هکتار از اراضی بیابانی البرز مستعد راه اندازی نیروگاه های خورشیدی است که بخشی از این اراضی برای انجام این امر اختصاص داده شده و بزودی اجرایی می شود.
1535/6155خبرنگار:وحیده عسکری**انتشار دهنده:داریوش غفاری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال