مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خواهان توزیع عادلانه امکانات ورزشی در شهرستان ها شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی خواهان توزیع عادلانه امکانات ورزشی در 11 شهرستان تابع استان شد و گفت: در این صورت جوانان مناطق مختلف امکان حضور در رقابت های مختلف ورزشی را پیدا می کنند.

محمد اسماعیل افضل پور، عصر دوشنبه در مجمع انتخاب رییس هیات کشتی خراسان جنوبی، افزود: در بعضی رشته های ورزشی حضور شهرستان ها از مرکز استان بیشتر است و این همان قطب بندی است که باید در کشور و در استان ها وجود داشته باشد.
وی اظهار کرد: با توجه به وسعت جغرافیایی و بعد مسافت شمال و جنوب کشور ،نیاز به تمرکز زدایی از مرکز و استان های برخوردار است.
وی ادامه داد: اگر فدراسیون های ورزشی مسابقه به شکل منطقه ای برگزار کنند تا حدی مشکل رفت و آمد ورزشکاران رفع می شود.
وی یادآور شد: هیات کشتی قبلی استان، تا حدودی در بحث جذب اعتبار موفق بود، فدراسیون های ورزشی10 درصد بودجه را به هیات های ورزشی باید اختصاص دهد و فدراسیون کشتی هم این عنایت را به هیات کشتی استان داشته باشد.
وی اضافه کرد: اگر فدراسیون های ورزشی به هیات های متبوع خود در استان ها کمک کنند اداره کل ورزش و جوانان هم کمک بیشتری می کند.
وی تصریح کرد: رئیس جدید هیات کشتی خراسان جنوبی تلاش کند جذب اعتبار از اداره کل ورزش و فدراسیون کشتی بیشتر شود.
وی تصریح کرد: پیشنهاد برگزاری میزبانی مسابقه کشتی کشور در خراسان جنوبی به فدارسیون ارایه شد و این امر به توسعه ورزش قهرمانی استان کمک می کند.
وی تاکید کرد: ظرفیت های خوبی به لحاظ نیروی انسانی در خراسان جنوبی وجود دارد و اگر به جوانان توجه شود در بسیاری از رشته های ورزشی مثل کشتی موفق خواهیم بود.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: سابقه رشته کشتی در خراسان جنوبی به بیش از 60 سال می رسد و در صورت توجه بیشتر به این رشته موفقیت های خوبی به دست می آید.
افضل پور یادآور شد: در این استان به لحاظ کمی درآمد و نبود رغبت در بخش خصوصی برای حضور در ورزش، مشکل بیشتر است و امیدواریم هیات های ورزشی در خراسان جنوبی از طرف وزارت ورزش و جوانان مورد حمایت ویژه قرار گیرند.
وی افزود: در سال 1395 تعداد ورزشکاران سازمان یافته رشته کشتی نسبت به سال 1394 رشد خوبی داشت و مسابقات برگزار شده در مرحله استانی در سال 1395 نسبت به سال قبل بیشتر بود که این نشان خدمات ارزنده هیات کشتی است.
وی اظهار کرد: رئیس هیات کشتی استان از تجربه مسئولان قبلی هیات و همچنین جوانان استفاده کند.
وی یادآور شد: افراد پیشکسوت در کشتی تجربه سال های زیادی را با خود دارد و جوانان هم پر انرژی و پویا هستند که از ترکیب این دو نتیجه خوبی حاصل می شود.
در مجمع انتخاب رییس هیات کشتی خراسان جنوبی، عباس سروری با کسب 10 رای از مجموع 16 رای به مدت چهار سال به عنوان رییس هیات کشتی استان انتخاب شد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
*7559* 2047* خبرنگار- امیرشاهین نایبی فر*انتشاردهنده- عباسقلی اشکورجیری*

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال