اعتراض ایران به اظهارات تیلرسون به کاردار سوییس در تهران ابلاغ شد

تهران - ایرنا - به دنبال اظهارات مداخله جویانه وزیر امور خارجه آمریکا، کاردار سوییس در تهران احضار و مراتب اعتراض رسمی و شدید جمهوری اسلامی به دولت آمریکا به وی ابلاغ شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره گفت: امروز (دوشنبه) و به دنبال اظهارات نسنجیده و مداخله جویانه وزیر امور خارجه آمریکا کاردار سوییس (در غیاب سفیر) به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران از سوی مدیر آمریکا وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به این اظهارات در مجلس نمایندگان این کشور در مورد ایران طی یک یادداشت رسمی به وی ابلاغ شد.
قاسمی افزود: مدیر کل آمریکای وزارت امور خارجه در این ملاقات اظهارات نسنجیده وزیر امور خارجه آمریکا در مجلس نمایندگان آن کشور را مداخله آشکار در امور داخلی ایران دانسته و به شدت آن را محکوم کرد.
وی تاکید کرد: کشاورز زاده این اظهارات را مغایر با قواعد آمره حقوق بین الملل و تعهدات بین المللی دولت آمریکا از جمله منشور ملل متحد و نیز معاهدات دو جانبه این کشور با جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت دولت آمریکا مقابل این اظهارات دارای مسوولیت است و باید نسبت به آن پاسخگو باشد.
کاردار سوئیس نیز در این دیدار ضمن تاکید بر انتقال پیام جمهوری اسلامی ایران به دولت آمریکا اظهار داشت که در اسرع وقت نتیجه را به اطلاع دولت جمهوری اسلامی ایران خواهد رساند.
سیام**1751
تنظیم: خسرو محمدی*انتشار:امیرکاردان راد

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال