در نامه بیوت شهدای محراب به رهبر معظم انقلاب عنوان شد؛

درخواست نامگذاری 21 رمضان به نام روز «شهدای محراب»‌

تهران - ایرنا - مدیر عامل بنیاد و موسسه فرهنگی و علمی شهید محراب حضرت آیت الله اشرفی اصفهانی(ره)، طی نامه ای به رهبر معظم انقلاب از طرف بیوت شهدای محراب، خواستار نامگذاری روز 21 رمضان (روز شهادت حضرت علی) به عنوان روز «شهدای محراب» شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در بخشی از نامه عطاالله اشرفی اصفهانی آمده است: شهیدان محراب حضرات آیات مدنی، دستغیب، صدوقی، اشرفی اصفهانی و قاضی طباطبایی(ره) آفتاب های درخشانی بودند که با تأسی از مولای خودشان علی(ع)، با تمام وجود از جان و مال و آبروی خود برای اسلام گذشتند و مظلومانه در پیشرو اهداف مقدس انقلاب اسلامی به خوبی ایفای نقش کردند و در بار نشستن درخت پر بار انقلاب از هیچ کمکی دریغ نکردند.
در این نامه تصریح شده است: زنده نگه داشتن یاد شهدای محراب زنده نگه داشتن فرهنگ نماز، ایثار و شهادت است. لذا از حضرتعالی در خواست می گردد با توجه به هماهنگی های انجام شده با بیوت محترم شهدای محراب، به مناسبت سالروز شهادت نخستین شهید محراب حضرت امیر المومنین(ع) در 21 رمضان، این روز را به عنوان «روز شهدای محراب» معرفی و ابلاغ فرمایید تا در مناسبت های رسمی کشور قرار گیرد.
براساس اعلام بنیاد و موسسه علمی فرهنگی شهید محراب حضرت آیت الله اشرفی اصفهانی(ره)، عطاالله اشرفی اصفهانی در این نامه ابراز امیدواری کرده است: با استعانت از حضرت حق و توجهات حضرت صاحب الزمان(عج) ادامه دهنده راه این شهدا باشیم.
فراهنگ ** 1355 ** خبرنگار: علی اکبر قزوینیان * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال