تداوم جنایات آل خلیفه علیه شهروندان؛ غیرقانونی و ضدانسانی

تهران - ایرنا- در حالی که براساس اعلام مجامع حقوق بشری بحرین، سرکوب آزادی و حقوق مصرح شهروندی و ممانعت از ابراز عقیده و در معرض انواع محدودیت قرار گرفتن عموم شهروندان بحرینی بویژه شیعیان این کشور از سوی رژیم آل خلیفه همچنان ادامه دارد، این رژیم نتوانسته است صدای رسای اعتراضات در این کشور را خاموش سازد.

ناتوانی رژیم آل خلیفه در رویارویی با اعتراضات قانونی شهروندان این کشور در حالی است که حاکمان بحرین نتوانسته اند پاسخی مستدل به مطالبات مدنی و مسالمت جویانه شهروندانشان ارائه کنند و آل خلیفه همچنان در شوک مقاومت مقتدرانه شهروندان و علمای مذهبی این کشور در پیگیری مطالبات حقوقی خود، قرار دارند.
فرار دولت بحرین از مسئولیت های حقوقی خود ونسبت دادن آن به عوامل بیرونی، روش مشترک همه نظام های سرکوبگری است که با مردم خود دچار مشکل می شوند، حاکمان بی خرد بحرین با غفلت از این اصل بدیهی، عاجزانه به دنبال سرپوش گذاشتن بر اقدامات غیرقانونی خود و تحریف افکار عمومی منطقه هستند.
تحمیل عقاید و ایجاد فشار و محدودیت و وضع قوانین سخت گیرانه علیه شهروندان خود از سوی رژیم آل خلیفه در حالی است که شهروندان بحرینی با اتکا بر الطاف الهی و اراده مستحکم خود، به اعتراضات قانونی علیه رژیم مستبد آل خلیفه ادامه داده و در این مسیر با قدرت در جهت احقاق حقوق شهروندی، ادامه داده اند.
بحرین، امروز یک صدا و متحد در جهت احقاق حقوق مصرح شهروندی خود و نیز برقراری امنیت و ثبات در کشور و تضمین سرنوشت و استقلال سیاسی و اجتماعی به پا خاسته است و این مسیر ضامن تحقق حقوق مصرح شهروندان خواهد بود.
حقیقت آن است که اقدامات ضد انسانی که تاکنون از سوی رژیم آل خلیفه و بر خلاف قوانین مصرح بین المللی، در عرصه داخلی این کشور رخ داده است، حاکی از آن است که این رژیم با تشدید رویکردهای امنیتی، اعمال محدودیت و ایجاد فشار بر رهبران مذهبی و اعدام زندانیان سیاسی، عرصه داخلی این کشور را به سمت یک بحران پیچیده کشانده و همین امر بر شدت اعتراضات قانونی شیعیان انقلابی افزوده است.
در این میان، شهروندان بحرین با اتکا بر الطاف الهی و اراده مستحکم خود و نیز با تاسی از آموزه ها و معارف دینی و سیاسی تشیع به مبارزات قانونی خود علیه رژیم مستبد آل خلیفه ادامه داده و در مسیر مقدس خود، با شتاب روزافزون حرکت می کنند.
فریاد رسای مقاومت در بحرین طنین انداز است و امروز با وجود تهدیدهای امنیتی آل خلیفه، هزاران تن از مردم، در خیابان ها علیه سیاست های ضد دینی رژیم آل خلیفه شعار می دهند و به اقدامات مسالمت جویانه خویش علیه این رژیم ادامه می دهند و این در حالی است که شکست این اراده مردمی و روحیه مثال زدنی شیعیان، ممکن نیست و این امر به وضوح نشان از عجز و ناتوانی رژیم آل خلیفه دارد.
شهروندان بحرین، اما، به خوبی دریافته اند که تنها راه تحقق حقوق مصرح خود جز با مقاومت و تداوم اعتراضات میسر نیست و نشان داده اند که این مسیر مسالمت آمیز و قانونی خود را هیچ گاه متوقف نخواهند کرد.
خاورم**9377** گزارش: حمید اوضح**انتشاردهنده: عزیز موسوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال