عباس البیاتی: هدف اصلی سفر منطقه ای العبادی اقتصادی است

بغداد-ایرنا- عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق با اشاره به همراهی سه وزیر اقتصادی با حیدر العبادی در سفر منطقه ای به سه کشور عربستان، جمهوری اسلامی ایران و کویت گفت که عنوان و هدف اصلی این سفر همکاری اقتصادی است.

به گزارش ایرنا، 'عباس البیاتی' روز دوشنبه در اظهاراتی خبری افزود که با توجه به وجود سه وزیر اقتصادی در هیات همراه نخست وزیر عراق، عنوان و هدف اصلی این سفر منطقه ای، همکاری اقتصادی و تاکید بر ارتقای مناسبات دیپلماتیک و سیاسی و مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع آن است.
البیاتی افزود: علاوه بر وزیران کشور و خارجه، سه وزیر برنامه ریزی، کار و امور اجتماعی و کشاورزی به علاوه تعدادی از نمایندگان و روسای هیات های مستقل، نخست وزیر عراق را در این سفر منطقه ای سه روزه همراهی می کنند.
این نماینده پارلمان گفت که این سفر با هدف رساندن یک پیام صریح و روشن از طرف عراق است مبنی بر اینکه بغداد خواهان روابط همکاری پایدار در چارچوب رعایت حاکمیت ملی، عدم دخالت در امور همدیگر، همکاری اقتصادی و تبادل تجاری و مبارزه با تروریسم است.
عباس البیاتی خاطر نشان کرد: نخست وزیر عراق طی بازدید از سه کشور عربستان، ایران و کویت از هر سه این کشورها برای بازسازی مناطق آزاد شده از گروه تروریستی داعش و سازندگی زیر ساخت های عراق دعوت به عمل می آورد.
نخست وزیر عراق پیش از ظهر امروز دوشنبه سفر منطقه ای خود را به عربستان سعودی آغاز کرد و در جده مورد استقبال 'محمد بن نایف' ولیعهد پادشاه عربستان قرار گرفت و بعد از پایان گفت وگوهایش با مقامات سعودی، فردا سه شنبه راهی تهران و از آنجا به کویت سفر می کند.
'ایرج مسجدی' سفیر کشورمان در عراق پیشتر در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا گفته بود که با سفر حیدر العبادی نخست وزیر عراق به تهران روابط بین دو کشور عراق و جمهوری اسلامی ایران وارد مرحله تازه ای می شود و در حوزه اقتصادی با یک جهش رو به رو خواهیم شد.
خاورم *4*353*1770*1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال