برگزاری اولین مانور ضد تروریستی در یک نیروگاه هسته‌ای ژاپن

پکن - ایرنا - ژاپن برای اولین بار رزمایش ضد تروریستی را در یک نیروگاه هسته ای برگزار کرد که هدف آن مقابله با حملات پهپادهای دشمن اعلام شده است.

به گزارش ایرنا، رزمایش مذکور در نیروگاه برق هسته ای «ایکاتا» در منطقه «ایهیم» برگزار شده است و دهها نفر از نیروهای امنیتی و پلیس و ضد تروریسم در آن شرکت کرده اند.
در جریان تمرینات فرضی، نیروگاه توسط پهپادهای دشمن هدف حمله تروریستی قرار می گیرد و نیروهای ویژه ژاپن برای مقابله با حملات و جلوگیری از گسترش آسیب های جانی و مالی وارد عمل می شوند.
تارنمای ژاپن نیوز روز دوشنبه گزارش کرده است که مقام های ذی ربط در حاشیه رزمایش تاکید کرده اند که باید برای هر گونه حمله و حادثه غیرمنتظره بخصوص برای نیروگاه های هسته ای آماده بود.
این نیروگاه از جمله واحدهای برق هسته ای بود که پس از فاجعه زمین لرزه و سونامی سال ۲۰۱۱ و حادثه اتمی فوکوشیما در ژاپن تعطیل شد.
متخصصان ژاپنی به تازگی پس از مدت ها راکتور شماره سه نیروگاه را فعال کردند و رزمایش مذکور نیز دقیقا به صورت فرضی برای حمله به این راکتور طراحی شده است.
کارشناسان هسته ای ژاپن همچنین در حال تقویت این نیروگاه در برابر حملات تروریستی هستند و دیواره هایی برای مقابله با حملات هوایی جنگنده ها و جلوگیری از نشت رادیو اکتیو تا سال ۲۰۲۰ میلادی در آن احداث خواهد شد.
ژاپن نگران است که درگیری های منطقه ای باعث شود تا این کشور به دلیل آنکه میزبان ۵۰ هزار نیروی نظامی آمریکاست از سوی دشمنان واشنگتن مورد حمله قرار گیرد.
آساق**۲۳۱**انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر