ترویج زکات به رونق اقتصادی جامعه کمک می کند

سنندج- ایرنا- مدیرکل امور اجرایی زکات با اشاره به این که پرداخت و دریافت زکات دارای موازین شرعی و از حساسیت ها و شرایط خاصی برخوردار است، گفت: ترویج آن می تواند به رونق اقتصادی جامعه کمک کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نجفعلی انتظاری روز دوشنبه در نشست تخصصی زکات فطریه و مال التجاره استان کردستان در سنندج افزود: اگر پرداخت زکات در جامعه به صورت منظم انجام شود، بسیاری از مشکلات اجتماعی ناشی از مسائل اقتصادی و فقر را می توان رفع کرد.
وی اظهار کرد: پرداخت کامل زکات از سوی مردم و مدیریت صحیح توزیع آن منجر به ریشه کن شدن فقر و محرومیت در جامعه خواهد شد.
مدیرکل امور اجرایی زکات کشور در ادامه با بیان اینکه هم اکنون 11 دستگاه عضو شورای زکات هستند، گفت: وظایف هر کدام از این دستگاه ها مشخص شده است و کمیته امداد امام(ره) نیز به عنوان دبیرخانه این شورا مسئولیت قانونی و شرعی جمع آوری و توزیع زکات را برعهده دارد.
وی اظهار کرد: با جمع آوری زکات از مودیان و خیران و ساماندهی و توزیع مناسب آن در بین نیازمندان جامعه باید امانتدار این مسئولیت باشیم.
انتظاری با بیان اینکه اثربخشی زکات در میان جامعه باید دیده شود، عنوان کرد: یکی از ظرفیت هایی که در این زمینه می تواند از محل زکات جمع آوری شده مورد توجه قرار گیرد تامین مسکن محرومان است.
وی با اشاره به تشکیل شوراهای زکات در سطح روستاها گفت: یکی از اولویت های هزینه کرد زکات همان روستای محل جمع آوری زکات است.
مدیرکل امور اجرایی زکات همچنین با اشاره به نقش امامان جمعه و جماعات در ترویج و تشویق مردم به پرداخت زکات افزود: باید در این زمینه با همکاری امامان جمعه از ظرفیت نمازهای جمعه استفاده کرد.
سال گذشته، بیش از 42 میلیارد و 608 میلیون ریال زکات فطریه و کفاره در استان کردستان جمع آوری شد.
7348/6108/1772
**خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار دهنده: مجید ملازاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال