سخنگوی نیروهای مسلح یمن: گزینه های نظامی برای پاسخ به جنایت های ائتلاف عربی فراهم است

تهران – ایرنا – سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه تاکید کرد که همه گزینه های نظامی توسط ارتش و کمیته های مردمی برای واکنش به جنایت های ائتلاف سعودی – آمریکایی علیه ملت یمن، فراهم است.

به گزارش خبرگزاری سبأ نت، شرف غالب لقمان عنوان کرد: توانمندی های نظامی ما در حال حاضر بهتر از هر زمان دیگری است و ما در صدد پیاده کردن این توانمندی ها در میدان نبرد هستیم، ما همه تحرکات دشمن را زیر نظر داریم و می توانیم به همه پایگاه های راهبردی آنها در عمق عربستان که برای حمله علیه یمن مورد استفاده قرار می گیرد، حمله کنیم.
وی افزود: عملیات نظامی ما در چارچوب حقوق قانونی و مشروع در دفاع از یمن در برابر جنایت های ائتلاف سعودی صورت می گیرد.
این مقام نظامی یمنی یادآور شد: سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایت های ائتلاف عربی علیه ملت یمن، نشان دهنده جانبداری آنها از منافع برخی قدرت های بزرگ است و هیچکس به جنایت های ائتلاف سعودی – آمریکایی و جنایت های وحشیانه علیه ملت یمن توجه نمی کند.
لقمان، پایداری و ثبات ملت یمن در قبال جنایت های ائتلاف عربی تحسین کرد و گفت: این مقاومت تنها سلاح واقعی در مقابله با تجاوز دشمنان است.
عربستان سعودی همراه با چند کشور دیگر از 6 فروردین 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبد ربه منصور هادی، رئیس ‌جمهور مستعفی یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ‌ای جز کشتار بیش از 12 هزار یمنی، زخمی شدن ده ‌ها هزار نفر دیگر و آوارگی میلیو ن‌ها یمنی و ویرانی زیرساخت ‌های این کشور نداشته است.
ویرانی در یمن بیداد می ‌کند، علاوه بر اینکه بیش از 12 هزار نفر در این کشور جنگ‌ زده کشته شوند، دو سوم مردم یمن از قحطی رنج می‌ برند، هفت میلیون نفر از این افراد دچار سوء‌تغذیه حاد هستند و همین امر سبب شده تا هر ده دقیقه، یک کودک یمنی جان خود را از دست بدهد.
خاورم*9364*1144مترجم:محسن عزیزی* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال