شلیک یک هواپیمای ناشناس به نیروهای الحشد الشعبی

بغداد-ایرنا- گروه مقاومت سرایا الجهاد به رهبری 'حسن الساری' وابسته به تشکیلات بسیج مردمی الحشد الشعبی در بیانیه ای روز دوشنبه اعلام کرد که یک هواپیمای ناشناس، رزمندگان این گروه را در غرب موصل هدف قرار داد.

به گزارش ایرنا، سرایا الجهاد افزود: حوالی ساعت سه بامداد دوشنبه یک جنگنده ناشناس به سوی نیروهای سرایا الجهاد در جاده ارتباطی 'تل العبطه' به 'عدایه' در غرب موصل یک فروند موشک شلیک کرد.
بیانیه با اشاره به اهمیت جاده ارتباطی تل العبطه به عدایه برای امداد رسانی به نیروهای الحشد الشعبی و اتصال غرب استان نینوا به شهر موصل افزوده است که این موشک باعث ایجاد حفره ای به شعاع 12 متر و عمق 10 متر شده و ترکش های آن تا شعاع 800 متر از محل اصابت موشک پرتاب شده است.
سرایا الجهاد به قربانیان و آسیب دیدگان احتمالی از این حمله موشکی اشاره ای نکرده است.
محوری که در اختیار نیروهای سرایا الجهاد است تقریبا خالی از عناصر تروریستی داعش است و این حمله، اولین حمله مستقیم موشکی یک هواپیما به نیروهای الحشد الشعبی از ابتدای شروع عملیات موصل در 17 اکتبر 2016 تا به امروز، به شمار می رود.
جنگنده های آمریکایی مستقر در سوریه نیز در عملیاتی مشابه به آنچه که در عراق از سوی جنگنده ناشناس صورت گرفت، بارها عملیاتی را علیه مواضع ارتش سوریه انجام داده اند.
خاورم *4*353*1770*1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال