سفیر پاکستان در کویت اعزام نیروهای نظامی کشورش به قطر را تکذیب کرد

تهران -ایرنا - سفیر پاکستان در کویت با اشاره به بحران ایجاد شده در حاشیه جنوبی خلیج فارس میان قطر و عربستان سعودی هرگونه اقدام اسلام آباد برای اعزام نیروهای نظامی به دوحه را تکذیب کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا غلامرضا دستجیر سفیر پاکستان در کویت روز دوشنبه در کنفرانس خبری با اشاره به ادامه اختلافات منطقه ای میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس گفت: پاکستان از تمامی تلاش ها و اقدامات دیپلماتیک برای حل و فصل اختلافات میان دوحه و ریاض حمایت می کند و راهکار نظامی و ارسال نیروی نظامی به دوحه را در دستور کار خود ندارد.
وی افزود : در شرایط امروزی خاورمیانه باید تمامی تلاش ها را برای آرام کردن شرایط و تقویت ثبات به کار ببندیم و اسلام آباد در این زمینه ایفای نقش می کند .
پیشتر برخی منابع عربی از اعزام نیروهای نظامی پاکستان به قطر خبر داده بود.
عربستان نیز پیش از این امکان هرگونه میانجی گری میان ریاض با دوحه را رد کرده بود. عربستان به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی،جزایر مالدیو و رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن روابط سیاسی خود را با قطر قطع کردند.
اظهارات منتسب به «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر علیه سیاست های منطقه‌ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه‌های گروهی و مقام‌های ریاض و ابوظبی علیه وی، همراه شده است.
این اظهارات که یک روز پس از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عمیق میان قطر و عربستان در مورد سیاست‌های منطقه‌ای 2 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، دستاوردهای آل سعود از مانور سیاسی در اجلاس ریاض را تحت الشعاع قرار داد.
خاورم*320**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال