مهاجمان انتحاری بوکوحرام 16 تن را در نیجریه کشتند

تهران - ایرنا - حمله مهاجمان انتحاری گروه تروریستی بوکوحرام به یک کاروان خدمات اوژانس در شمال شرق نیجربه، 16 کشته برجای گذاشت.

خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه از مادیگوری گزارش داد: در حمله تروریست های بوکوحرام به یک اردوگاه محل نگهداری آوارگان ناشی از خشونت های تروریستی، 16 نیروی خدمات امدادی و اورژانس این کشور قربانی شدند.
آژانس ملی مدیریت خدمات اورژانس نیجریه بدون اشاره به تعداد زخمی های این حادثه، زمان وقوع حمله به اردوگاه دالوری در روستای کوفه را ساعت 8 و 45 دقیقه امروز اعلام کرد.
براساس این گزارش، 10 روز قبل نیز این گروه تروریستی در حمله دیگری به شهر مایدوگوری ۱۴ نفر را کشته و ۲۴ نفر را مجروح کرده بود.
به گفته فرمانده پلیس محلی، اعضای بوکو حرام با مسلسل های ضد هوایی و همراهی چندین بمبگذار انتحاری به حومه شهر مایدوگوری حمله ور شدند و چندین ساختمان را نیز به آتش کشیدند.
یک تن از عناصر انتحاری همزمان با خروج نمازگزاران از مسجد خود را منفجر کرد که در جریان آن، علاوه بر هلاکت شخص انتحاری، شش غیر نظامی دیگر نیز کشته شدند.
بوکوحرام در گذشته، بارها با بکار گرفتن مهاجمان انتحاری حمله های مشابهی را در این منطقه انجام داده است.
بوکو حرام در شمال نیجریه و همچنین در کامرون و چاد فعالیت می کند.
این گروه در سال 2002 میلادی تاسیس شد و بیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس سال 2015 با ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش بیعت کرده و نام خود را به ولایت غرب آفریقای داعش تغییر داد.
بوکوحرام از سال ۲۰۰۹ میلادی موجی از فعالیت‌های تروریستی، عمدتا در شمال نیجریه را با هدف برقراری خلافت در آن کشور آغاز کرده است.
خاورم 1378**1144
مترجم علی نصیری*** انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال