ایجاد فضای سبز در 9 درصد مساحت شهرک های صنعتی خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: در 9 درصد از مساحت هشت هزار و 508 هکتاری شهرک ها و نواحی صنعتی این استان و معادل 800 هکتار فضای سبز ایجاد شده است.

مسعود مهدیزاده مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از اولویت های مهم این شرکت حفظ محیط زیست، کاشتن نهال و توسعه فضای سبز در شهرکها و نواحی صنعتی است که به صورت برنامه ریزی شده در حال انجام است.
وی بیان کرد: تعهد این شرکت برای ایجاد فضای سبز در کل شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی 10 درصد از کل مساحت اراضی 38 شهرک و ناحیه صنعتی استان است که تاکنون 9 درصد آن محقق شده است.
وی گفت: از فراخوان مناقصه سه پروژه احداث فضای سبز و درختکاری در شهرکهای صنعتی استان خبر داد و گفت: برآورد اولیه هزینه اجرای پروژه های مزبور انجام شده که پس از مشخص شدن پیمانکاران و تعیین ناظرین، پروژه ها اجرا خواهد شد.
مهدیزاده مقدم افزود: این پروژه ها با هزینه‌ 2 میلیارد و 200 میلیون ریال طی پنج ماه در شهرکهای صنعتی توسعه کلات، سبزوار 2 و فناوری صنایع غذایی اجرا خواهد شد.
وی اظهار کرد: ایجاد زیرساخت ها و فراهم کردن امنیت حضور سرمایه گذاران برای احداث و راه اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی در شهرکها و نواحی صنعتی استان، یکی از دغدغه های اصلی این شرکت است.
وی گفت: پنج هزار و 352 هکتار از مساحت شهرک ها و نواحی صنعتی استان به عملیات صنعتی اختصاص دارد که که از این مقدار تاکنون سه هزار و 561 هکتار برای ایجاد واحد های صنعتی به سرمایه گذاران واگذار شده است.
وی افزود: تعداد قراردادهای منعقد شده با سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی سه هزار و 778 فقره می باشد که از این تعداد 2 هزار و 408 فقره در قالب ایجاد واحد صنعتی می باشد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع و فوری به اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال