مدیرکل امور اجرایی زکات کشور: زکات از شاخص های اقتصاد مقاومتی است

سنندج- ایرنا- مدیرکل امور اجرایی زکات کشور گفت: زکات یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی به شمار می رود و ترویج آن می تواند به رونق اقتصادی جامعه کمک کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نجفعلی انتظاری روز دوشنبه در نشست تخصصی زکات فطریه و مال التجاره استان کردستان در سنندج افزود: اگر پرداخت زکات در جامعه به صورت منظم انجام شود بسیاری از مشکلات اجتماعی ناشی از مسائل اقتصادی و فقر را می توان رفع کرد.
وی اظهار کرد: پرداخت کامل زکات از سوی مردم و مدیریت صحیح توزیع آن منجر به ریشه کن شدن فقر و محرومیت در جامعه خواهد شد.
مدیرکل امور اجرایی زکات کشور در ادامه با بیان اینکه هم اکنون 11 دستگاه عضو شورای زکات هستند، گفت: وظایف هر کدام از این دستگاه ها مشخص شده است و کمیته امداد امام(ره) نیز به عنوان دبیرخانه این شورا از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مسئولیت قانونی و شرعی جمع آوری و توزیع زکات را بر عهده دارد.
وی اظهار کرد: با جمع آوری زکات از مودیان و خیران و ساماندهی و توزیع مناسب آن در بین نیازمندان جامعه باید امانتدار این مسئولیت باشیم.
انتظاری با بیان اینکه اثربخشی زکات در میان جامعه باید دیده شود، عنوان کرد: یکی از ظرفیت هایی که در این زمینه می تواند از محل زکات جمع آوری شده مورد توجه قرار گیرد تامین مسکن محرومان است.
وی با اشاره به تشکیل شوراهای زکات در سطح روستاها گفت: یکی از اولویت های هزینه کرد زکات همان روستای محل جمع آوری زکات است.
مدیرکل امور اجرایی زکات کشور همچنین با اشاره به نقش امامان جمعه و جماعات در ترویج و تشویق مردم به پرداخت زکات افزود: باید در این زمینه با همکاری امامان جمعه از ظرفیت نمازهای جمعه استفاده کرد.
وی اظهار کرد: پرداخت و دریافت زکات دارای موازین شرعی است و از حساسیت ها و شرایط خاصی برخوردار است که به عنوان منشور اخلاقی، جمع آوری زکات از سوی عاملان زکات باید مورد توجه قرار گیرد.
سال گذشته، 42 میلیارد و 608 میلیون و 909 هزار و 750 ریال زکات فطریه و کفاره در استان کردستان جمع آوری شد.
7348/6108
**خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشار دهنده: امید بهمنی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال