بازتاب عملیات موشکی سپاه علیه داعش در دیرالزور در رسانه های عرب زبان

تهران- ایرنا- رسانه های کشورهای عربی و بخش عربی رسانه های جهانی، امروز (دوشنبه) به بازتاب و انتشار خبر عملیات سپاه پاسداران ایران از خاک کشورمان علیه گروه تروریستی داعش در دیرالزور سوریه پرداختند.

بخش عربی خبرگزاری سی ان ان آمریکا در خبری با تیتر' حمله موشکی سپاه پاسدران به مقر فرماندهی تروریست ها در دیرالزور'، اطلاعیه روابط عمومی سپاه پاسداران درباره اصابت 6 موشک به مواضع داعش در سوریه را منتشر کرد.
سی ان ان گزارش داد که در بیانیه سپاه در این باره اشاره شده که در پی جنایت تروریستی 17 خردادماه 96 تروریست های تکفیری در تهران که به شهادت 18 تن از مردم مظلوم و روزه دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان عزیز منجر گردید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد، 'ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد.'
بخش عربی خبرگزاری بی بی سی تا این لحظه خبری درباره عملیات موشکی ایران در دیرالزور منتشر نکرده است.
بخش عربی خبرگزاری فرانسه شامگاه یکشنبه در خبری فوری اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران چند فروند موشک از غرب ایران به مواضع تروریست ها در دیرالزور سوریه شلیک کرده است.
این رسانه با اشاره به بیانیه سپاه پاسداران یادآور شد: این حمله در پاسخ به جنایت تروریستی 17 خردادماه 96 تروریست های تکفیری در تهران صورت گرفته است که منجر به شهادت 17تن شد.
رویترز عربی نیز یکشنبه شب نوشت: ایران امروز موشک هایی در پاسخ به حملات هفته گذشته گروه تروریستی داعش، به سمت شرق سوریه شلیک کرد و پایگاه های این گروه تروریستی در این منطقه را مورد هدف قرار داد.
به گفته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران این موشک های زمین به زمین را از غرب این کشور به سمت منطقه دیرالزور در شرق سوریه شلیک کرد که بر اثر این حمله موشکی تعداد زیادی از تروریست ها کشته شدند و تجهیزات و سلاح های آنها از بین رفته است.
بخش عربی خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که ایران در پاسخ به حمله تروریست ها به مرقد (امام ) خمینی (ره) به دیرالزورحمله کرد.
این خبرگزاری افزود: ایران با موشک های زمین به زمین میان بُرد از استان های کرمانشاه و کردستان در غرب ایران این حمله را انجام داده است.
آناتولی با اشاره به بیانیه سپاه پاسداران خاطر نشان کرد که این حمله در پاسخ به حمله های 17خرداد به پارلمان ایران و مرقد امام خمینی (ره) صورت می گیرد.
شبکه خبری روسیاالیوم نیز با انتشار خبر حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در استان دیرالزور سوریه این عملیات را در پاسخ به دو حمله تروریستی اخیر در تهران دانست.
اسپوتنیک عربی نیز در خبری اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران نتایج عملیات روز گذشته خود را اعلام کرد.
این خبرگزاری با اشاره به سخنان 'امیر علی حاجی زاده'فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران تاکید کرد که همه موشک هایی که یکشنبه از سوی ایران پرتاپ شد به دقت به اهداف مورد نظر اصابت کرده اند و این به مثابه پیامی برای دشمنان است.
هافینگتن پست عربی نیز در خبر خود به این نکته اشاره کرده که حمله موشکی ایران دیر الزور در شرق سوریه را هدف قرار داده که در اشغال گروهک تروریستی داعش است. در این خبر تأکید شده که ایران برای اولین بار با موشک های خود مواضع گروه های مسلح در سوریه هدف قرار داده است.
هافینگتن پست عربی ادامه داده که ایران در سوریه و عراق از دولت های دو کشور در مقابل گروه های معارض و مسلح و داعش حمایت می کند.
شبکه اسکای نیوز عربی امارات یکشنبه شب در واکنش به حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست ها در دیرالزور نوشت: ایران از داعش در سوریه انتقام گرفت.
این رسانه نوشت: ایران با چند فروند موشک دیرالزور سوریه را هدف قرار داد.
اسکای نیوز در ادامه با اشاره به بیانیه روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: هدف ایران مجازات عاملان حملات تروریستی اخیر تهران بوده که داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است.
شبکه خبری العربیه عربستان که ابتدا این خبر را به صورت فوری گزارش داده بود با انتشار بیانیه سپاه اعلام کرد که ایران می گوید، مواضع داعش را با استفاده از موشک های میان برد هدف قرار داده ایم.
شبکه خبری الجزیره قطر نیز با انتشار خبر عملیات موشکی سپاه پاسداران ایران در دیرالزور سوریه گزارش داد که ایران برای نخستین بار با موشک های زمین به زمین میان بُرد آنچه که مواضع تکفیری ها و تروریست ها در دیرالزور می داند هدف قرار داد.
این شبکه خبری به نقل از 'احمد العساف' خبرنگار خود در شهر غازی آنتپ ترکیه گزارش داد که اطلاعات اولیه از اصابت موشک ها حاکی از آن است که این موشک ها در دو منطقه سقوط کرده اند یکی در اطراف میدان نفتی 'التنک' و دومی به شهر 'المیادین' از بزرگترین شهرهای دیرالزور که در اشغال داعش است و چهار موشک نیز به اطراف این شهر اصابت کرده است.
براساس این گزارش، هنوز اطلاعاتی درباره آثار اصابت این موشک ها وجود ندارد اما تروریست های حاضر در این مناطق بشدت ترسیده اند.
روزنامه الاهرام مصر در صفحه توئیتر خود در واکنش به حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: ایران برای نخستین بار در خاک خود اهدافی را در سوریه با موشک هدف قرار داد.
روزنامه الشروق و پایگاه خبری مصر این کشور نیز در خبری به عملیات موشکی ایران در سوریه پرداختند و این حمله به داعش را انتقام ایران از دو حمله اخیر در تهران دانستند.
پایگاه خبری عربی 48 فلسطین نوشت: در پاسخ به حملات تروریستی تهران،‌ ایران دیرالزور سوریه را مورد هدف قرار داد.
روزنامه الرای کویت با انتشار این خبر نوشت: تهران به مواضع تروریست ها در سوریه حمله کرد.
روزنامه النهار این کشور نیز با انتشار لحظه شلیک موشک های ایرانی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که این اولین بار است که ایران اهدافی را در سوریه هدف موشک های بالستیک خود قرار می دهد.
پایگاه خبری العربی الجدید پاپ لندن نوشت: ایران با حمله موشکی به سوریه به حملات تروریستی داعش پاسخ داد.
روزنامه الشرق الاوسط عربستان، روزنامه نزدیک به حاکمیت این کشور، نوشته است: ایران 6 موشک بالستیک میان برد به چند هدف در سوریه شلیک کرده که از حریم هوایی عراق عبور کرده است.
روزنامه های المانیتور آمریکا و جزالم پست نیز به پوشش خبر عملیات موشکی ایران در دیرالزور پرداختند و با توجه به بیانیه سپاه این حمله را انتقام حملات 17 خرداد تهران دانستند.
روزنامه تایمز اسرائیل نیز نوشت که ایران به تلافی حمله داعش، برای اولین بار از زمان جنگ 8 ساله با عراق از موشک شهاب 3 استفاده عملیاتی کرد.
کانال 10 تلویزیون اسرائیل نیز گزارش داد که ایران برای اولین بار موشک‌های شهاب 3 با برد 1200 کیلومتر را به سمت سوریه شلیک کرد.
روزنامه لبنانی البناء با اشاره به اینکه موشک های شلیک شده از سوی ایران به سوی مقر داعش در دیرالزور سوریه برای اولین بار در خارج از میدان مانور مورد استفاده قرار گرفت این رخداد را پیش از همه حاوی پیام برای آمریکایی ها دانست.
به دنبال جنایت تروریستی 17 خردادماه 96 تروریست های تکفیری در تهران که به شهادت 18 نفر از شهروندان مظلوم و روزه دار و مجروحیت جمعی دیگر از مردم ایران منجر شد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمایت مقتدرانه از ملّت قهرمان و دشمن ستیز ایران و آسیب دیدگان عملیات تروریستی در حرم مطهر حضرت امام (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، بامداد روز دوشنبه ، مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست های جنایتکار، موشکباران کرد.
این عملیات موشکی به عنوان گوشه بسیار کوچکی از قدرت ایران برای تنبیه تروریست‌های تکفیری و حامیان آنان انجام شد.
خاورم**9366**1144
مترجم:صغری رحیمی * انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال