رقابت کشورها برای یافتن محل مناسب استقرار تیم ها در جام جهانی فوتبال روسیه

تهران - ایرنا - در حالی که نزدیک یک سال تا شروع جام جهانی فوتبال 2018 باقیمانده است، برخی کشورها برای یافتن محل مناسب استقرار تیم های خود در روسیه عازم این کشور شده اند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از تارنمای خبری دیلی میل، فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و کمیته برگزاری جام جهانی 2018 فهرست 65 محل برای استقرار 32 تیم راه یافته به جام جهانی سال آینده روسیه را اعلام کرده است که این محل ها در پنج گروه جغرافیایی قرار دارند.
گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس برای یافتن بهترین محل برای اردوی تیم در جام جهانی 2018 عازم روسیه شده است. آلمان، بلژیک، سوئد و برزیل نیز برای یافتن محل های مناسب استقرار و برگزاری اردوی تیم خود، پیش از این کار را شروع کرده اند.
گمان می رود سن پطرزبورگ و مسکو از نظر اتحادیه فوتبال انگلیس گزینه های مطلوبی باشد. اما سایر کشورها اطراف سوچی و روستوف را به علت شرایط آب و هوایی قابل پیش بینی، ترجیح می دهند.
اتحادیه فوتبال انگلیس تمایلی به انتخاب گروژنی پایتخت چچن ندارد. شهر گروژنی جزو 19 محلی است که فیفا در گروه جنوبی پیشنهاد کرده است. این درحالی است که وزارت خارجه بریتانیا به علت اوضاع امنیتی به بریتانیایی ها توصیه کرده است از سفر به چچن خودداری کنند.
هتل پنج ستاره گروژنی جزو 19 محل معرفی شده است. این محل با زمین تمرین تیم 6.5 کیلومتر و با فرودگاه گروژنی نزدیک 10 کیلومتر فاصله دارد.
23 پایگاه پیشنهادی در مسکو و اطراف آن پیشنهاد شده است. بازیکنان برای رفتن به ورزشگاه لوژنیکی (محل برگزاری دیدار فینال جام) یا ورزشگاه اوتکریتیه (زمین جدید باشگاه اسپارتاک مسکو) نیازی به سفر هوایی ندارند. اما شرایط آب و هوایی مسکو در ماه ژوئن متغیر است و افزایش دما، بارندگی شدید و حتی گردباد را تجربه می کند.
قرعه کشی جام جهانی 2018 روز 10 آذر (اول دسامبر) در کرملین برگزار می شود. توافق های اولیه با پایگاه های مورد نظر انجام می شود تا درصورت افزایش شمار متقاضیان بعد از قرعه کشی، تیم اولیه در اولویت قرار گیرد.
سوچی نیز جزو گزینه های اعلام شده است. این شهر سه سال پیش میزبان بازیهای المپیک زمستانی بود و میلیاردها دلار در این منطقه سرمایه گذاری شده است.
در روستوف نیز 11 زمین تمرین و هتل های پنج ستاره بیشتری وجود دارد، اما فاصله آن تا دریا یک ساعت است.
تیم ملی فوتبال ایران دومین تیمی است که به جام جهانی روسیه راه یافته است. روسیه میزبان جام است و برزیل نیز به عنوان اولین تیم راهی جام جهانی شد. چهره 29 تیم دیگر هنوز شناخته نشده است.
تیم های راه یافته به جام جهانی تا زمان قرعه کشی این تورنمنت صبر می کنند تا بعد از آن محل استقرار تیم خود را نهایی کنند.
ورزشی**1584**1379
مترجم: مریم مولوی* انتشار دهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال