در گفت وگو با ایرنا

رمضان زاده: نمایش اقتدار؛ عملیات موشکی سپاه مطابق اصول بین الملل بود

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت اصلاحات، عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه داعش را نشان دهنده اقتدار کشور توصیف کرد و گفت: دستگاه های امنیتی برخورد خوبی با جریان کور داعش داشته اند.

عبدالله رمضان زاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: عملیات موشکی سپاه کار مشروع و قانونی است، مخصوصا این که این کار با هماهنگی کشورهای همسایه و خصوصا سوریه اتفاق افتاده است. در این موضوع ایران از آسمان عراق و سوریه استفاده کرده که با هماهنگی این کشورها بوده است و نشان می دهد که این کار مطابق اصول و قانون بین الملل بوده است.
وی افزود: این موضوع جزو دفاع مشروع محسوب می شود و هیچ منعی از نظر حقوق بین الملل ندارد. بنابر این به نظرم کار درستی انجام شده و باید اقتدار کشور نشان داده می شد.
سخنگوی دولت اصلاحات ادامه داد: برخورد ما تاکنون با داعش مناسب بوده است. وزارت اطلاعات با اشراف کامل نسبت به آنان اقدام کرده و دستگاه های امنیتی برخورد خوبی نسبت به این جریان کور داشته است.
رمضان زاده تصریح کرد: حادثه تروریستی تهران یک حادثه اتفاقی و کور بود ولی نیروهای امنیتی توان کافی برای پوشش امنیتی کشور را دارند.
به گزارش ایرنا، شامگاه یکشنبه روابط عمومی سپاه پاسداران در اطلاعیه ای از اصابت 6 موشک به مواضع داعش در سوریه خبر داد.
در اطلایه سپاه پاسداران با یادآوری جنایت تروریستی 17 خردادماه 96 تروریست های تکفیری در تهران که به شهادت 18 تن از مردم مظلوم و روزه دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان عزیز منجر شد،آمده است: ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد.'
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: با استعانت از ذات اقدس الهی و به نیابت از ملّت قهرمان و دشمن ستیز ایران و خانواده معظم شهدا و آسیب دیدگان عملیات تروریستی در حرم مطهر حضرت امام (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار گرفت.
براساس این اطلاعیه، در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاه های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان های کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد.
گزارش های دریافتی حکایت از هلاکت تعداد زیادی از تروریست های تکفیری و انهدام تجهیزات، سامانه ها و سلاح های آنان دارد.
این اقدام با واکنش های رسانه های بین المللی روبرو شد و بسیاری از رسانه ها این مهم را مورد تحلیل و بررسی قرار دادند.
سیام**9121**1429
خبرنگار: سمیه لاری**انتشار:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال