کشف2تا 5 میلیون دلار مواد مخدر از تروریست های مرتبط با داعش در فیلیپین

کوالالامپور – ایرنا - ارتش فیلیپین در پاکسازی بخشی از شهر 'مراوی' در جزیره میندانائو از تروریست های مرتبط با گروه تکفیری – وهابی داعش مواد مخدری به ارزش 2 تا 5 میلیون دلار کشف کرد.

به گزارش ایرنا، تارنمای روزنامه 'فیل استار' روز دوشنبه به نقل از ارتش فیلیپین اعلام کرد هنگام پاکسازی شهر مراوی از تروریست های مائوته و ابوسیاف مقدار زیادی ماده مخدر 'متامفتامین' به ارزش بین 2 تا 5 میلیون دلار کشف کرده است و این سوء ظن به تروریست ها را برای قاچاق مواد مخدر افزایش داد.
'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری فیلیپین خرداد ماه جاری تروریست های این کشور را به قاچاق مواد مخدر برای تامین مالی عملیات تروریستی متهم کرد، در حالی که گروه تروریستی ابوسیاف نیز پیش از این با آدم ربایی و تهدید به قتل باج گیری می کرد.
'فیل استار' اعلام کرد ارتش روز یکشنبه 11 کیسه ماده مخدر متامفتامین به همراه چهار قبضه تفنگ در آزمایشگاه تهیه این مواد در یک خانه دو طبقه که گفته می شود توسط تروریست های 'مائوته' مرتبط با داعش اشغال شده بود، کشف کرد.
سرلشکر 'کارلیتو گالوز' فرمانده نظامی غرب میندانائو در بیانیه ای تاکید کرد این یافته ها، این باور را که تروریست ها با استفاده از مواد مخدر به تامین مالی خود می پردازند، تقویت می کند.
دوترته از حدود یکسال پیش و پس از به قدرت رسیدن جنگ سرسختانه ای را با مواد مخدر و قاچاقچیان آغاز کرد و تاکید دارد تروریست های مراوی توسط مافیای مواد مخدر در میندانائو (جزیره ای به اندازه کره جنوبی) که برای چند دهه از راهزنی و آدم ربایی رنج می برد، تامین مالی شده است.
نبردهای مراوی از 23 ماه مه (دوم خرداد) پس از حمله نیروهای امنیتی به یکی از مخفیگاه تروریست های مائوته آغاز شد و تروریست های وفادار به داعش پل ها و ساختمان های شهر را اشغال و گروهی را به گروگان گرفتند.
رئیس جمهوری فیلیپین در پاسخ به این وضعیت در جزیره میندانائو حکومت نظامی اعلام کرد.
ارتش فیلیپین اعلام کرد نزدیک به 350 نفر از جمله 257 تروریست، 62 سرباز و 26 غیرنظامی در چهار هفته درگیری کشته شده اند.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال