بررسی ارتباط یک تبعه کره‌ای با داعش در قتل دو شهروند چینی آغاز شد

پکن - ایرنا - سئول اعلام کرد که پاکستان در حال بررسی ارتباط یک تبعه کره جنوبی با گروه تروریستی داعش در آن کشور است تا رابطه و دست داشتن او در ماجرای قتل دو شهروند چینی مشخص شود.

به گزارش ایرنا، دو معلم چینی در پاکستان مدتی قبل ربوده و سپس کشته شدند و حالا باید مشخص شود که این شهروند کره ای که نام او «سو» اعلام شده در این قضیه چه نقشی داشته است.
نشریه «دیلی داون» و خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرده اند که این دو معلم برای موسسه ای کار می کرده اند که زیر نظر این تبعه کره ای فعالیت می کرده و حالا پاکستان روادید این تبعه کره ای را لغو کرده است.
این دو نفر در این موسسه تا قبل از ربوده شدن کار می کردند و پس از آن اعلام شد در منطقه بلوچستان پاکستان دزدیده شده و سپس به قتل رسیده اند و چین هم بررسی های گسترده ای را با همکاری اسلام‌ آباد آغاز کرده است.
گزارش ها حاکی است که این فرد با روادید تجاری، یک موسسه زبان را از سال ۲۰۱۱ میلادی در پاکستان راه اندازی کرده است و حالا وی و دیگر اعضای خانواده اش در بازداشت بسر می برند.
رسانه های پاکستانی در تاریخ چهارم خرداد ماه جاری در گزارشی از ربوده شدن دو زوج جوان چینی در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان خبر داده و اعلام کردند که تعدادی افراد ناشناس و مسلح با لباس مبدل پلیس این دو نفر را به زور اسلحه سوار یک خودرو کردند و به محل نامعلومی متواری شدند.
پس از مدتی، گروه تروریستی و تکفیری داعش با انتشار خبری در سایت وابسته به خود مسوولیت ربودن و کشتن آنها را بر عهده گرفت.
آساق**۲۳۱**انتشاردهنده:فرهاد راستی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال