آثار راه‌یافته به دوسالانه ملی مجسمه‌سازی نیمه اول تیر معرفی می شود

تهران- ایرنا- دبیر هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران، زمان اعلام فهرست آثار راه یافته به نمایشگاه این رویداد هنری را نیمه اول تیرماه ذکر کرد.

کوروش گلناری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: با پایان مهلت فراخوان آثار به دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران، 656 اثر از 390 هنرمند به دبیرخانه این دوره از دوسالانه رسید.
وی با توضیح اینکه این دوسالانه با تم «وضعیت» در پی توسعه تامل و اندیشگی در رویکرد هنرمندان است، گفت:
تم یا درون‌مایه، اتمسفری است که هنرمند ایرانی، پاسخ، نقد یا پرسشگری خود را از موقعیتی که در آن قرار گرفته طرح کرده و در اثر خود بروز می دهد.
گلناری درباره توزیع استانی آثار رسیده به هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی نیز توضیح داد: آثار ارسالی متعلق به هنرمندان 23 استان کشور است و استان تهران با 230 هنرمند، البرز با 69 هنرمند و پس از آنها اصفهان، مازندران، یزد، فارس و خراسان رضوی بیشترین شرکت کنندگان را در این دوره دوسالانه دارند که از مجموع390 هنرمند ثبت نام کننده در این دوسالانه، 205 نفر مرد و 185 نفر زن هستند.
وی افزود: بررسی و انتخاب آثار هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران از فردا، 30 خردادماه توسط شورای انتخاب آثار؛ ریما اسلام مسلک، محمد پرویزی، هلیا دارابی، کامبیز صبری و محمود محرومی آغاز می شود و فهرست آثار راه یافته به نمایشگاه دوسالانه، نیمه اول تیرماه اعلام خواهد شد.
این هنرمند مجسمه ساز برگزاری همایش بین المللی هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی معاصر تهران را از جمله برنامه های هفتمین دوره دوسالانه ذکر کرد و گفت:‌ این همایش با هدف گسترش افق دوسالانه، کمک به تبیین درون‌مایه و گشودن منظرهای نو در حوزه پژوهش و آموزش مجسمه سازی کشور، در قالب تعدادی درس‌گفتار، نشست، همایش، نمایش فیلم و انتشار کتاب طراحی شده است.
وی ادامه داد: اجرای این برنامه ها برای حفظ پویایی جامعه هنری در ارتباط با دوسالانه و کار نظری ماندگار در محدوده زمانی پس از اعلام فراخوان تا پایان دوسالانه تداوم خواهد داشت.
هفتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران با تم «وضعیت» از سوی دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر شهریور و مهرماه امسال در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار خواهد شد.
فراهنگ**9338**1055**خبرنگار: صدیقه بهارلو**انتشار: زینب کارگر

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال