سرمربی شیلی: درک سیستم کمک داور ویدیویی نیاز به زمان دارد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال شیلی بعد از دیدار برابر کامرون در جام کنفدراسیون ها 2017 گفت که درک فناوری جدید کمک داور ویدیویی نیاز به زمان دارد.

به گزارش ایرنا از رویترز، تیم فوتبال شیلی یکشنبه شب در دیدار برابر کامرون با نتیجه دو بر صفر به برتری رسید. جام کنفدراسیون ها 2017 از روز شنبه به میزبانی روسیه آغاز شده است و شیلی در گروه دوم با تیم های کامرون، استرالیا و ‌آلمان رقابت می کند.
خوان آنتونیو پیزی سرمربی تیم فوتبال شیلی بعد از مشاهده نتایج مثبت و منفی سیستم کمک داور ویدیویی در مسابقات جام کنفدراسیون ها معتقد است که برای فهم این فناوری جدید به زمان بیشتری نیاز است.
سیستم کمک داور ویدیویی گل ادواردو وارگاس مهاجم شیلی در پایان نیمه اول را آفساید اعلام کرد.
با این حال بار دیگر وارگاس گلزنی کرد که در ابتدا آفساید اعلام شد ولی بعدا پذیرفته شد.
سرمربی تیم شیلی گفت: معتقدم که این سیستم به زمان نیاز دارد. اگر درست فهمیده باشم، ما در حال آزمایش این سیستم هستیم و شک و شبهه هایی وجود دارد، چون به این سیستم در فوتبال عادت نداریم.
وی افزود: معتقدم که باید صبر کنیم و شاید وقتی از آن استفاده کردیم، بهتر شود. گل ما در پایان نیمه اول پذیرفته نشد و در بین بازیکنان استرس ایجاد کرد، چون در چنین موقعیتی قرار نگرفته بودند. ولی از طرف دیگر، این فناوری احتمالا عدالت بیشتری در مسابقات ایجاد می کند.
پیزی ادامه داد: تنها نکته منفی استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی در این بازی این بود که برای بازیکنان تمرکز در بازی دشوار شد و حتی اگر این سیستم تصمیم درستی گرفته باشد تاثیر روانی بر بازیکنان می گذارد.
آرتورو ویدال ضمن اعتراض به داوران مسابقه گفت: این اولین بار است که با فناوری جدید بازی می کنیم و درک تصمیم ها علیه بازیکنان دشوار است.
وی افزود: فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) قبل از مسابقه همه چیز را برای ما شرح داد. ولی پذیرفتن اینکه این گل آفساید بوده است، آسان نبود. در نهایت قبول کردیم که تصمیم عادلانه ای است و این سیستم مفید خواهد بود.
با سیستم کمک داور ویدیویی، داور می تواند با دو کمک داور که در اتاقی در ورزشگاه نشسته اند و به تمام دوربین ها دسترسی دارند، تماس بگیرد.
سیستم کمک داور ویدیویی این امکان را دارد که تصمیم داور را هنگام ارجاع تصمیم گیری به آنها اصلاح کند.
انتظار می رود که نهاد قانون گذاری فوتبال در ماه مارس در مورد مجوز استفاده همیشگی از این سیستم تصمیم گیری کند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.'
ورزشی**1210**1584 مترجم - زهرا کورهلی*انتشاردهنده:مولوی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال