هشدارشدید اللحن وزیرکشور کویت نسبت به بروز فتنه مذهبی در این کشور

تهران-ایرنا- وزیرکشورکویت ضمن تاکید برلزوم حفظ وحدت و انسجام گروه های سیاسی، مذاهب و قومیت های مختلف دراین کشور بر برخورد قاطعانه با اقدامهای فتنه انگیزانه در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، شیخ خالدالجراح الصباح وزیرکشور کویت با اشاره به لزوم حفظ وحدت شهروندان در این کشور در شرایط کنونی منطقه دستور دادهریک از اتباع خارجی مقیم کویت که کوچکترین اقدامی در تعارض با فضای وحدت انجام دهدویا فتنه انگیزی کنند بلافاصله از کشور اخراج شوند.
دادگاه جنایی کویت نیز بدین منظور تیمی ویژه را برای ردیابی و دنبال کردن این موضوع تشکیل داده است تا فضای اجتماعی و سیاسی این کشور به طور کامل زیر نظر باشد.
دولت کویت همچنین طرحی را در دستور کار دارد که براساس آن اطلاع رسانی و آگاهی بخشی وسیعی میان مردم این کشور در زمینه مقابله با تروریسم و تفکرات و رویکرد های افراط گرایانه و تندرو صورت گیرد و قرار است در راستای اجرای آن وزارتخانه های دفاع و اوقاف و همچنین نهادهای امنیتی و انتظامی اقدامات لازم را صورت دهند.
اجرای این طرح با توجه به اهمیت و حساسیت و ارتباط مستقیم آن با امنیت ملی کویت به وزارت دفاع سپرده شده و قرار است مسئولان ذیربط با همکاری نیروهای نظامی و وزارت اوقاف در راستای تبلیغ رویکرد اعتدالی از دین و مقابله با تفکر تروریستی و افراطی برنامه های خود را اجرایی کنند.
براین اساس عبدالعزیز الریس، مشاور وزارت دفاع کویت خواستار آگاهی بخشی به مردم در زمینه ابعاد مختلف مبارزه با تروریسم و نشر افکار افراطی و مقابله با آن در فضای مجازی شده و اتخاذ راهکاری در این زمینه را امری مهم دانسته است.
استفاده از فضای مجازی در کویت وضعیت مطلوب و آزادانه ای را داشته و شهروندان این کشور از فعالترین مشترکان شبکه توییتر در خاورمیانه به حساب می آیند که این مساله به نوبه خود چالش های امنیتی فضای سایبری را برای دولت افزایش می دهد.
شبک**خاورم*320**1708**انتشار: علیرضا ارشادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال