عتبات در 23 ماه مبارک رمضان غرق در لیله القدر شد

بغداد – ایرنا- عتبات عالیات و حرم های ائمه معصومین (ع) یکشنبه شب، در سومین شب از لیالی قدر میزبان صدها هزار روزه دار عراقی و زائر از نقاط مختلف جهان و از جمله جمهوری اسلامی ایران بود که همزمان به مناسبت سومین روز شهادت مولای متقیان به عزا نشستند.

سومین مراسم شب قدرامسال در کربلای معلا با حضور هزاران تن از شهروندان روزه دار عراقی و زائران حرم حسینی در حرم های حسینی و عباسی و در فاصله این دو حرم در بین الحرمین برگزار شد.
عشاق ولایت، در این شب، همزمان در عزای امام اول شیعه اشک ریختند و مصیبت خواندند و
قرآن بر سر کردند و ندای 'الغوث – الغوث' سر دادند و دستها را رو به آسمان بردند.
حال و هوای کربلای معلا در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، کاملا معنوی بود و صحن و سرای امام حسین ع و ابوالفضل العباس ع، مملو از عاشقان و شیفتگان اهل بیت (ع) بود.
گزارش های رسیده از نجف اشرف نیز حاکی است ، مشابه این مراسم در نجف اشرف و در جوار بارگاه ملکوتی مولای متقیان علی (ع) نیز برگزار شد. جمعیت داخل حرم و صحن های علوی و حضرت فاطمه(س) را پر کرده بودند، قرآن بسر گرفتند و در غم شهادت مولای خود گریستند.
مسجد کوفه نیز همچون دو شب قدر گذشته مملو از زوار عزادار و روزه دار امیرالمومنین بود و مراسم لیله القدر با شکوه و مملو از معنویت برگزار شد.
در کاظمین و در جوار امامین جوادین(ع) و در سامرا در جوار امامین عسکریین(ع) نیز شب قدر با شکوه خاصی برگزار شد و این درحالی است که عراقی ها در سایر اماکن مقدسه و متبرکه و نیز مساجد تجمع کرده و آداب این شب معنوی و الهی را به جا آوردند.
خاورم*4*352*1770*

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال