چند خبر از حوزه کتاب ؛

سومین نشست کتاب‌خوان اهل قلم فردا برگزار می شود

تهران- ایرنا- سومین نشست تخصصی «کتاب‌خوان اهل قلم» روز دوشنبه، 29 خردادماه با حضور دبیرکل، معاونان نهاد کتابخانه های عمومی کشور و تعدادی از اعضای انجمن قلم برگزار می شود.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در سومین نشست تخصصی «کتاب‌خوان اهل قلم»، پدرام پاک‌آیین کتاب «سفرنامه بوی گل»، محمد عزیزی کتاب «فرشته شکسته بال»، حمید هنرجو کتاب «دانه‌های خوشبخت»، محمد میرکیانی کتاب «عمو رستم»، علی‌اکبر والایی کتاب «تندبادی از سامرا» و رضا رسولی کتاب «سلام به سحر» را به حاضران معرفی خواهند کرد.
نخستین و دومین نشست از سلسه نشست‌های تخصصی کتاب‌خوان اهل قلم با حضور جمعی از نویسندگان مطرح کشور سی‌ام خرداد و نوزدهم دی ماه ۱۳۹۵ در سالن اجتماعات انجمن قلم ایران برگزار شده بود.
نشست سوم «کتاب‌خوان اهل قلم» نیز از ساعت ۱۹ فردا، 29 خردادماه در سالن اجتماعات انجمن قلم ایران واقع در خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی، نبش کوچه ۴۴، پلاک ۳۶۰ برگزار می شود.

**امام جمعه دماوند: جشنواره کتابخوانی رضوی را گسترش دهیم
امام جمعه شهرستان دماوند از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک «امر به معروف بزرگ» یاد کرد و بر گسترش آن تاکید کرد.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی ادامه داد: از برگزاری «هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی» حمایت کرده و تلاش کردیم تا کتابخوانی در شهرستان دماوند تقویت شود.
وی از «کتاب» به عنوان خوراک فکری بشر یاد کرد و «جشنواره کتابخوانی رضوی» را سرمایه ای بزرگ دانست که در صورت تمرکز بر آن، دارای آثار و برکاتی خواهد بود.
امام جمعه دماوند افزود: همانطور که همواره نام امام رضا (ع) را برزبان جاری می کنیم، باید تلاش شود مباحث معنوی آن بزرگوار هم در جامعه تقویت شود که برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در این راستا بسیار مفید و ارزشمند است.
حجت الاسلام فتاح دماوندی اضافه کرد: وظیفه حکومت اسلامی و نهادهای انقلابی و دینی است که مردم را با چنین جشنواره هایی به این سمت و سو هدایت کنند.
وی تصریح کرد: با وجودی که اکنون بازار فعالیت های مجازی داغ است، اما هرگز این فضاها نمی توانند جای کتاب را بگیرند و کتاب جایگاه خاص خود را دارد بنابراین باید به درستی «کتاب» را به مردم عرضه کنیم تا مردم هم استقبال خوبی از این کالای فرهنگی داشته باشند.

** انتشار کتاب «الزامات فراداده های مورد نیاز برای تعیین تکلیف و نگهداری اسناد الکترونیکی»
به گزارش ایرنا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کتاب «الزامات فراداده های مورد نیاز برای تعیین تکلیف و نگهداری اسناد الکترونیکی» به کوشش زهرا ضرغامی و غلامرضا عزیزی توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در پنج فصل و 183 صفحه چاپ و به بازار نشر عرضه شد.
فراهنگ**1880**1055**خبرنگار: پروین اروجی**انتشار: زینب کارگر
برای اطلاع از اخبار متنوع فرهنگی و هنری، با کانال فرهنگی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
https://t.me/irnaf

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال