ایرنا به عنوان رسانه فعال در نمایشگاه قرآن تجلیل شد

تهران - ایرنا - خبرگزاری جمهوری اسلامی و خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) به عنوان رسانه های مکتوب فعال در پوشش اخبار بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شدند.

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، مراسم تجلیل از رسانه های فعال در بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم عصر جمعه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.
ستاد برگزاری نمایشگاه قرآن بر اساس اطلاعات دریافتی و تحلیلی از بخش هماهنگی با رسانه ها، مستقر در کمیته روابط عمومی و با عنایت به بررسی محتوایی، ساختاری، کمی و کیفی، تعامل و پوشش دهی، سرعت انتقال خبر و استقرار تیم های دائم و متغیر، تصمیم گرفت از میان رسانه های فعال در حوزه مکتوب و الکترونیک فعال ضمن تشکر از خبرگزاری شبستان و خبرگزاری حوزه به خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) به مدیریت حمید صابر فرزام و خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به مدیریت محمد خدادی، لوح تقدیر، تندیس نمایشگاه قرآن و هدیه ای به رسم یادبود اهدا کند.
همچنین از میان نمایندگان رسانه ملی ضمن تقدیر از تمام نمایندگان رسانه های حاضر در نمایشگاه تندیس نمایشگاه قرآن، لوح تقدیر و جایزه به محمدحسین محمدزاده مدیر شبکه قرآن و معارف سیما، مهران رهبر حقیقت مدیر گروه اطلاع رسانی و نماینده معاونت صدای جمهوری اسلامی ایرانو حسین فراست تهیه کننده سیما تعلق گرفت.
در بیانیه کمیته روابط عمومی نمایشگاه قرآن کریم آمده است: بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم یکی از پررونق ترین دوره های نمایشگاه در زمینه حضور رسانه ها و انعکاسی خبری بود. در این دوره رکورد تازه ای از انعکاس گسترده یک رویداد فرهنگی مذهبی در رسانه های داخلی و خارجی در کشور به ثبت رسید.
این بیانیه می افزاید: مصلای امام خمینی(ره) در ایام برگزاری این نمایشگاه شاهد حضور بیش از 350 نماینده رسانه های داخلی و خارجی بود و این در حالی است که خبرنگاران و عکاسان آزاد به این آمار افزوده نشده اند.
در این برنامه که تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچون فاطمه ذوالقدر و هاجر چنارانی و برخی از مسئولانی قرآنی همچون احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن، محمدحسین محمدزاده مدیر شبکه قرآن و حجت الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی حضور داشتند، از موسسه تدبر در قرآن و سیره از مشهد و جامعه القرآن الکریم از تهران در بخش موسسات قرآنی و از موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و موسسه رسانه ای مخلصین در بخش نهادهای غیردولتی تجلیل شد.
در بخش موسسات و نهادهای دولتی از وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تجلیل شد و در بخش حوزوی نیز دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مورد تجلیل قرار گرفت و مرکز تحقیقات علوم اسلامی نور به عنوان برگزیده بخش رسانه های دیجیتال معرفی شد و در بخش ناشران از انتشارات پیام عدالت و انتشارات اسراء تجلیل شد.
در بخش محصولات فرهنگی از معرق همایون تجلیل شد و در بخش عفاف و حجاب غرفه های سندس و دوخت رایگان چادر به عنوان برترین غرفه ها معرفی شدند و در بخش طرح های ویژه از طرح ماراتن تولید محتوای دیجیتال قرآنی برای نرم افزار همسفره و طرح وزارت ورزش و جوانان برای طرح شمیم قرآن کریم تجلیل شد.
بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن کریم با شعار «قرآن، اخلاق، زندگی» از هشتم خرداد مصادف با سوم ماه مبارک رمضان در مصلای امام خمینی(ره) آغاز شد و امشب با استقبال بازدیدکنندگان به کار خود پایان داد.
در نمایشگاه امسال چهار بازارچه عفاف و حجاب، محصولات قرآنی، آثار مکتوب و نرم افزار به ارائه آثار قرآنی پرداختند و بخش های هنری، موسسات، حوزوی، رسانه های دیجیتال و کودک و نوجوان با استقبال بازدیدکنندگان روبرو بود.
فراهنگ**1003**9012**1579**خبرنگار: محمدرضا جعفرملک * انتشار: مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال