بیش از 2 تن انواع مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان - ایرنا - فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: 2 تن و 289 کیلوگرم انواع مواد مخدر توسط هنگ مرزی سراوان در مرزهای جنوب شرق استان کشف شد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان سردار سرتیپ دوم سعید کمیلی اظهار داشت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با اشرافیت اطلاعاتی و همکاری سربازان گمنام امام زمان از قصد قاچاقچیان برای ورود مقادیر قابل توجهی مواد مخدر به داخل کشور آگاه شدند و با اتخاذ تمهیدات لازم توانستند سوداگران مرگ را در دستیابی به مقاصد شومشان ناکام بگذارند.
وی بیان کرد: مرزداران پس از انجام عملیات شناسایی و بررسی های همه جانبه اقدام به اجرای کمین در مسیرهای احتمالی ورود قاچاقچیان کردند که پس از گذشت چند ساعت با سوداگران مرگ روبرو شدند.
وی افزود: قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران به سمت آنها تیراندازی کردند و پس از چند ساعت درگیری و ناتوانی در مقابله با آتش پرحجم ماموران با دپو کردن محموله مواد مخدر و با استفاده از تاریکی هوا و نخلستانی بودن منطقه از محل متواری شدند.
وی خاطرنشان کرد: ماموران در پاکسازی منطقه موفق شدند 2 تن و 240کیلوگرم تریاک و 49 کیلوگرم حشیش را که به طرز ماهرانه ای در نخلستان ها دپو شده بود را کشف کنند.
فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار قرار دارد، گفت: مرزداران منسجم تر و استوارتر از گذشته به پاسداری از مرزهای جنوب شرق کشور می پردازند و اجازه کوچکترین تحرکی به سوداگران مرگ نخواهند داد.
به گزارش ایرنا، شهرستان سراوان در 347 کیلومتری جنوب شرق زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور پاکستان قرار دارد.
8006**3213 **6081/ 6075*دریافت کننده: نرگس تیموری **انتشاردهنده: زهرا هجینی نژاد

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال