مقام های تاتارستان عملیات تروریستی در تهران را محکوم کردند

مسکو - ایرنا - مقام های جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه عملیات تروریستی در تهران را محکوم و به شهدای این واقعه ادای احترام کردند.

به گزارش ایرنا، ادواردحبیبولیین رئیس دپارتمان روابط خارجی ریاست جمهوری تاتارستان و رادیک واخیتوف نماینده وزارت امور خارجه روسیه در این جمهوری روز شنبه در پیام های تسلیت جداگانه ای حمله های تروریستی در تهران را محکوم کردند و شهادت هموطنان بی گناه را به دولت و ملت ایران تسلیت گفتند.
علی بمان اقبالی زارچ سرکنسول ایران در قازان نیز با ارسال پیامی، ضمن تشکر از همدردی مردم و دولت تاتارستان، تاکید کرد: اقدام غیر انسانی تروریست ها، وحدت و همدلی ملت ایران را مستحکم تر و عزم واراده ملی را در مبارزه با تروریسم و افراط گرائی قوی تر خواهد کرد.
همچنین دانشجویان ایرانی دانشگاههای قازان نیز با حضور درسرکنسولگری ایران و تلاوت قرآن و قرائت فاتحه، همدردی خود را با خانواده ها و بازماندگان این جنایت غیرانسانی ابراز کردند..
سرپرست سرکنسولگری ایران نیز در سخنانی ضمن محکومیت جنایت گروههای تروریستی و گرامیداشت یاد شهدای این حادثه گفت: چنین اقداماتی نمی تواند در جایگاه ایران به عنوان جزیره امن در منطقه ای بی ثبات خللی وارد کند و تروریست ها در ضربه زدن به ایرانیان رشید مانند گذشته ناموفق و شکست خورده می مانند و حامیان آنان نیز تاوان جنایات خود را پس خواهند داد.
17 خرداد در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که بر اثر ان 17 نفر شهید و حدود 50 نفر دیگر نیز مجروح شدند.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
اروپام 1516** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال