هلند حملات تروریستی روز چهارشنبه در تهران را به شدت محکوم کرد

تهران- ایرنا- «برت کوندرس» وزیر امور خارجه هلند با انتشار توییت رسمی اعلام کرد که ما حملات روز چهارشنبه در تهران را به شدت محکوم و حوادث را از نزدیک دنبال می کنیم.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا،برت کوندرس مراتب تسلیت دولت هلند را به خانواده های قربانیان (شهدای) این حوادث اعلام کرد.
رسانه های مختلف هلند از ساعت های اولیه انتشار اخبار این حملات تروریستی، این حادثه را به عنوان یکی از خبرهای اصلی خود پوشش دادند و هر کدام چندین گزارش و تحلیل در این رابطه منتشر کردند.
روزنامه «ان آر سی» مهمترین روزنامه سیاسی هلند در گزارشی نوشت که در سالهای پس از پیروزی انقلاب 1979 ایران، گروههایی مانند منافقین حملاتی در شهرهای مختلف ایران داشته اند.
این روزنامه همچنین به برخی حملات از سوی تروریست ها در نقاط مرزی ایران ظرف سالهای اخیر اشاره کرد و افزود:به رغم این موارد ایران کشوری است که گردشگران می توانند به عنوان یک کشور عمدتا امن به آن سفر کنند. ظرف سالهای اخیر تعداد بیشتری از توریست ها از کشورهای مختلف از جمله هلند به ایران سفر کرده اند.
صبح روز چهارشنبه در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که تاکنون شهادت 12 نفر و مجروح شدن بیش از 40 نفر تائید شده است
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهرحضرت امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از سه مهاجم به مجلس شورای اسلامی یک تروریست خود را منفجر کرد و 2 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
شبد**1953**1010
تنظیم کننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده:حسن معظمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال