اخبار ایرنا را فقط از سایت و کانال خبرگزاری پیگیری کنید

تهران- ایرنا- به دنبال دو حادثه تروریستی امروز(چهارشنبه) در حرم مطهر امام(ره) و مجلس شورای اسلامی، اخبار نادرستی در فضای مجازی به نقل ازخبرگزاری جمهوری اسلامی منتشر شد. برای اطمینان از صحت خبرها، از مخاطبان محترم می خواهیم مطالب سایت و کانالهای تلگرامی ایرنا را رصد کنند.

به گزارش ایرنا،حرم مطهر امام خمینی (ره) در جنوب تهران و ساختمان مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان امروز چهارشنبه هدف دو حمله تروریستی جداگانه از سوی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت و به دنبال آن، حجم عظیمی از خبرهای ریز و درشت و درست و نادرست در این زمینه فضای مجازی بویژه شبکه های اجتماعی را پر کرد
در این ماجرا، رسانه های حرفه ای از جمله ایرنا تلاش کردند تا به رسالت حرفه ای خود در اطلاع رسانی سریع، صحیح و دقیق به مردم عمل کنند و اخبار و گزارشهای بسیاری نیز در این زمینه منتشر کردند اما در این میان، برخی شبکه های اجتماعی دست به انتشار شایعات و یا پاره ای اخبار نادرست و بی پایه زدند و برای آنکه به مخاطبان خویش وانمود کنند که اینگونه مطالب آنها صحت دارد، به دروغ آن را به ایرنا نسبت داده و منبع آن را ایرنا درج کردند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به عنوان خبرگزاری رسمی کشور با تقبیح اینگونه رفتارهای غیر اخلاقی و غیر حرفه ای، از رسانه ها و مردم می خواهد برای اطمینان از صحت خبرها، به سایت و کانالهای تلگرامی ایرنا مراجعه کنند.
صبح امروز چهارشنبه دو تیم تروریستی به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی اقدام به تیراندازی و تحرکات تروریستی کردند که بنا به اعلام وزارت کشور، تیم تروریستی نخست متشکل از دو نفر حوالی ساعت 10:30 امروز وارد محوطه مرقد امام(ره) شد و تیم دوم متشکل از چهار نفر نیز بطور همزمان تلاش کرد وارد ساختمان مجلس شود.
بر اساس این گزارش، در پی این اقدام، بلافاصله یک عضو تیم نخست با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید. اعضای تیم تروریستی دیگر نیز پس از آنکه با واکنش ماموران در مجلس روبرو شدند، به طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس گریختند که در نتیجه آن، سه نفر از آنها در جریان درگیری به هلاکت رسیده و نفر چهارم نیز با انفجار انتحاری به درک واصل شد.
بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه امروز، در مجموع 12 نفر از هموطنانمان شهید و 42 نفر نیز مجروح شدند.
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفته است.
سیام * 9103 **1336

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال