جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره آمریکایی به «دم سرد» رسید

تهران- ایرنا- جایزه هیات داوران فستیوال بین المللی «دریاچه ماموت» به فیلم سینمایی «دم سرد» ساخته عباس رزیجی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم «دم سرد» در تازه‌ترین حضور جهانی‌اش جایزه هیات داوران فستیوال فیلم «دریاچه ماموت» آمریکا را در بخش بهترین فیلم سینمایی خارجی زبان به دست آورد.
این فیلم که تجربه تهیه کنندگی مشترک حمیدرضا جهانیان و عباس رزیجی است تاکنون به عنوان یک محصول ایرانی در بسیاری از جشنواره های بزرگ جهان به نمایش در آمده و مورد توجه منتقدان و مخاطبان خارجی قرارگرفته است.
«دم سرد» هفته گذشته جایزه بهترین فیلم بلند داستانی جشنواره «ریجفیلد» را به دست آورده بود.
این فیلم درباره زندگی متفاوت یک انسان ایرانی است.
در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: مریم نامی دخترانه و نشانی از نجابت در دنیای زنان است، مریم سی و چند ساله است. او دختر به دنیا آمده، پسرانه بلوغ را رد کرده و مردانه برای معاش هر روزش را سخت سگ دو می زند.
فستیوال دریاچه ماموت از جشنواره های معتبر جهان در خصوص جوانان فیلمساز به شمار می رود که هرساله فیلمسازان مطرحی را در خود میزبانی می کند و آثارشان را به نمایش در می آورد.
استفان آوالس، آدریان موری، آنتونیا لاپور و اسکای برگمن از حاضران در این دوره بودند که از 14 تا 17 خرداد ماه (4 تا 7 ژوئن) برگزار شد.
بازیگران اصلی فیلم «دم سرد»، بیتا بادران، مجید مظفری، نادر نادرپور، پریچهر ریالی، حمیده براتی و عزت الله ‏رمضانی فر و بازیگران خردسال فیلم کیمیا ملایی و یاسین رسولی هستند.
رزیجی کارگردان «دم سرد» به تازگی فیلمنامه جدیدی با عنوان «حصیر آباد» را به نگارش در آورده که با تامین سرمایه مورد نیاز وارد مرحله پیش تولید خواهد شد.
فراهنگ**9246**1055
خبرنگار: علیرضا مرادی*انتشار: زینب کارگر
برای اطلاع از اخبار متنوع فرهنگی و هنری، با کانال فرهنگی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
https://t.me/irnaf

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال