مدیرعامل ایرنا: روابط رسانه ای ایران و روسیه تقویت کننده گسترش همکاری ها است

مسکو - ایرنا - محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در دیدار سرگئی میخائیلوف رئیس خبرگزاری ایتارتاس گفت: افزایش روابط بین رسانه های ایران و روسیه، تقویت کننده اصلی همکاری ها دو کشور در عرصه های مختلف از جمله دیپلماتیک، دفاعی و اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دیدار و گفت وگوی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و خبرگزاری ایتارتاس، در حاشیه نشست اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ انجام گرفت.
دو طرف در مذاکرات افزایش همکاری ها که عصر جمعه برگزار شد، برای توسعه مناسبات ایرنا و ایتارتاس گفت وگو و همچنین توافق کردند در فضای نوین اطلاع رسانی به ویژه شبکه های اجتماعی همکاری های گستره ای را انجام دهند.
در ملاقات مدیرعامل ایرنا و رئیس ایتارتاس راههای توسعه همکاری های دو رسانه برای تولید اطلاعات به زبان های مختلف و محصولات گوناگون خبری نیز مورد بررسی قرار گرفت.
خدادی در ادامه مذاکرات با اشاره به همکاری های رو به گسترش دیپلماتیک، اقتصادی و دفاعی در موضوع های دوجانبه و منطقه ای و همچنین روابط مردمی بین ایران و روسیه، ارتباط و تعامل نزدیک تر مدیران ارشد رسانه های دو کشور را برای تقویت روند توسعه مناسبات تهران و مسکو ضروری خواند.
وی همچنین تبادل اطلاعات را بستر شناخت متقابل و صحیح بخش های مختلف ایران و روسیه بر شمرد و وظیفه رسانه ها به ویژه رسانه های رسمی دو کشور را تبادل اطلاعات درست بین دو کشور برشمرد.
میخائیلوف با استقبال از پیشنهادهای همتای خود، آمادگی خبرگزاری ایتارتاس را برای تعمیق و گسترش همه جانبه همکاری ها با ایرنا اعلام کرد.
رئیس خبرگزاری ایتارتاس اهمیت همکاری ها رسانه ای ایران و روسیه را هم برای روابط دو کشور در عرصه های مختلف و همچنین هم افزایی رسانه ای مهم خواند.
ایرنا و ایتارتاس حدود نیم قرن همکاری های رسانه ای و تبادل اطلاعات به زبان های مختلف دارند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی با خروجی روسی و دفتر نمایندگی در مسکو زمینه انتشار اطلاعات و اخبار مرتبط با روسیه و کشورهای روس زبان را در خروجی های مختلف خود و توئیتر فراهم کرده است.
همچنین در نشست دیروز رئیسان رسانه های پیشرو از کشورهای مختلف جهان از جمله مدیرعامل ایرنا در شهر سن پترزبورگ، موضوع «اخبار جعلی» و منابع خبری نامعتبر که در غرب فراگیر شده است، بررسی شد.
این نشست با شرکت رئیسان و مقام های حدود 40 رسانه از کشورهای مختلف از پنج قاره جهان از جمله آمریکا، ایتالیا، ژاپن، مغولستان، کره جنوبی، مقدونیه، هند، بلغارستان، خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه و مدیرعامل ایتارتاس به عنوان میزبان همتایان برگزار شد.
محمد خدادی مدیرعامل ایرنا بنا به دعوت همتای ایتارتاسی خود برای شرکت در نشست بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ به این شهر سفر کرده است.
نشست بین المللی سه روزه سن پترزبورگ که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین الملل و بازرگانی وزارت نفت، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران و مدیر عامل ایرنا روز پنجشنبه گشایش یافت، امروز پایان می یابد.
دیدار و مذاکره با مقام ها و رئیسان هیات های کشورهای مختلف و طرح دیدگاههای جمهوری اسلامی در باره محورهای مطرح در نشست سن پترزبورگ از دیگر برنامه های کاری مقام های جمهوری اسلامی در این اجلاس است.
در نشست اصلی، اجلاس تخصصی و همچنین دهها پانل و کارگروه سن پترزبورگ، بیش 12 هزار نفر از جمله مقام های ارشد کنونی و پیشین دهها کشور، سازمان های بین المللی و شخصیت های مختلف شرکت دارند.
بررسی مسائل مهم و چالش های بین المللی از جمله اقتصادی و اجتماعی، اوضاع خاورمیانه، بحران های منطقه ای، آینده جهان و روابط بین کشورها از محورهای این نشست ها است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز در آن حضور دارد.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال