امضای تفاهم نامه نقشه درمان ایران 1404 میان وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه

تهران- ایرنا- تفاهم نامه نقشه درمان ایران 1404 در راستای سطح بندی خدمات بستری به امضای دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر سعید نمکی معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه رسید.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این تفاهم نامه در راستای افزایش و بهبود کیفیت و ایمنی خدمات و مراقبت های جامع و یکپارچه سلامت با محوریت عدالت و تاکید بر پاسخگویی، اطلاع رسانی شفاف، اثربخشی، کارایی و بهره وری در قالب شبکه بهداشتی و درمانی منطبق بر نظام سطح بندی، به امضا رسیده است.
بر اساس این تفام نامه، در شهرستان های مرکز استان، دولت متعهد است به ازای هر هزار نفر جمعیت، یک و نیم تخت بستری با تعرفه دولتی فراهم کند و در سایر شهرستان های بالای 50 هزار نفر در کشور، یک تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت همراه با جایگزینی تخت های فرسوده فراهم شود.
همچنین براساس این تفاهم نامه مقرر شد فاصله سقف تعهد دولت با تعداد تخت برآورده شده برای هر شهرستان با منابع بخش خصوصی، نیمه دولتی، عمومی یا خیریه ایجاد شود.
در بخش دیگری از تفاهم نامه نقشه درمان ایران، در راستای افزایش عدالت جغرافیای مقرر شد که تفاوت بین استان ها و‌ تفاوت درون استان ها با ‌توزیع تخت های جدید به میزان حداقل 25 درصد کاهش یابد.
اجتمام(1)**7029 **1834
تنظیم: فرهاد شرف پور ** انتشار: ناهید شفیعی
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال