اختصاصی ایرنا؛

قاسمی: خسارات وارده به اماکن دیپلماتیک ایران در کابل جزئی است

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه ایران میزان خسارات وارده به اماکن دیپلماتیک ایران را در پی وقوع انفجار تروریستی در کابل، جزئی اعلام کرد و گفت: امور جاری تا ساعاتی دیگر از سر گرفته خواهد شد.

بهرام قاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا در خصوص خسارات احتمالی وارده به اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در کابل اظهار داشت: همانگونه که مطلع شدید این انفجار انتحاری در منطقه دیپلماتیک کابل رخ داده که اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران نیز در آن محدوده قرار دارد.
وی افزود: شدت انفجار به حدی بوده است که خسارات بسیاری به ساختمان های اطراف محل وقوع انفجار تا شعاع صدها متری وارد شده است که البته صدماتی جزئی به اماکن متعلق به کشورمان هم وارد شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: خوشبختانه این خسارات، زیاد نبوده و به کارکنان سفارت هم آسیبی نرسیده است و امور جاری تا ساعاتی دیگر از سر گرفته خواهد شد.
حوالی ساعت 8.30 دقیقه صبح امروز - چهارشنبه - انفجاری در مقابل سفارت آلمان در کابل و در مقابل دفتر امنیت ملی افغانستان، پایتخت این کشور را به لرزه درآورد.
طبق گزارش مقام های امنیتی به خبرنگاران، مواد منفجره در یک تانکر آب جاسازی شده بود و حدود 7 متر گودالی عمیق در محل انفجار ایجاد کرده است.
انفجار در حدود 200 متری سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل به وقوع پیوسته است.
سفارت انگلیس نیز در 100 متری محل انفجار واقع شده، اما گزارشی از تلفات به ساختمان این نمایندگی سیاسی در کابل منتشر نشده است.
بر اساس آخرین آمار، وحیدالله مجروح سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد که انفجار امروز کابل در مرکز این شهر 80 کشته و 350 زخمی بر جای گذاشته است.
سیام**6084**1429
خبرنگار: امیر خان زاده**انتشار:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال