نوای کنسرت «بارانه» پشنگ کامکار در تالار وحدت پیچید

تهران- ایرنا- کنسرت «بارانه» پشنگ کامکار آهنگساز و نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی، شامگاه جمعه،5 خردادماه در تالار وحدت تهران برگزار شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، کامکار در این برنامه ضمن اجرای یک اثر بداهه نوازی در افشاری، «بارانه» را که یکی از موفق‌ترین آثار تک‌نوازی این ساز است اجرا کرد.
سیاوش کامکار و نیریز کامکار در بخش پایانی این اجرا، پدر را در سه نوازی «بارانه» همراهی کردند.
این هنرمند پیشکسوت در این کنسرت، قطعاتی براساس موسیقی ردیف ایرانی و هم قطعاتی نشات گرفته از موسیقی فولکور کردی را به اجرا درآورد.
پشنگ کامکار آهنگسازی و همنوازی در آثار متعدد موسیقی ایرانی را با همراهی گروه‌هایی از جمله گروه شیدا، دستان و کامکارها در کارنامه‌ خود دارد.
این نوازنده‌ سنتور و از بنیان‌گذاران گروه شیدا که سال‌ها پیش «بارانه» را در دستگاه ماهور و بیات اصفهان اجرا کرده بود، پیش از آغاز اجرای شب گذشته، خطاب به حاضران گفت: از اینکه جمعه را که روز رفتن به طبیعت و گردش است برای دیدن کنسرت ما انتخاب کردید بسیار ممنونم و خیلی خوشحالم که اجرای زنده «بارانه» را برای امشب انتخاب کردید.
علی نصیریان، صدیق تعریف، میلاد کیایی، سیامک آقایی، اردوان کامکار، آزاد میرزاپور، هانا کامکار، تهمورس پورناظری، پدرام درخشانی، بیژن کامکار از جمله مهمانان ویژه کنسرت «بارانه» پشنگ کامکار بودند.
فراهنگ**9012**1055
خبرنگار: زهرا امیری** انتشار :‌ زینب کارگر
برای اطلاع از اخبار متنوع فرهنگی و هنری، با کانال فرهنگی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
https://t.me/irnaf

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال