حسن‌کامران ازاصفهان دوباره به مجلس راه یافت

اصفهان - ایرنا- حسن کامران نماینده مردم اصفهان در پنج دوره مجلس شورای اسلامی، بار دیگر به نهاد قانونگذاری کشور راه یافت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، فرمانداری اصفهان با انتشار نتیجه انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان اعلام کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی که روز جمعه 29 اردیبهشت در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان برگزار شد جمع آرای مأخوذه در این حوزه 872 هزار و 394 رای بود.
بر این اساس سه نامزد با بیشترین آرا به ترتیب حسن کامران دستجردی با 242 هزار و 889 رای، سید مجید موسویان احمدآبادی با 232 هزار و 157 رای و نصرالله سخاوتی لادانی با 86 هزار و 522 رای بودند.
بدین ترتیب حسن کامران با کسب بیشترین آرا به عنوان نماینده پنجم مردم اصفهان راهی بهارستان شد.
حسن کامران دستجردی متولد ۱۳۳۳ در شهر دستجرد (جرقویه) در شرق اصفهان، نماینده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادوار چهارم، پنجم، هفتم، هشتم و نهم بود.
در انتخابات دهمین دوره مجلس در اسفند سال 94، شورای نگهبان، آرای فرد منتخب سوم شهر اصفهان را باطل اعلام کرد و بدین ترتیب چهار نفر از این شهرستان راهی مجلس دهم شدند و انتخاب نفر پنجم منوط به برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس شد.
انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان روز 29 اردیبهشت سال جاری همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و فقط در شهرستان اصفهان برای انتخاب یک نماینده از بین 24 نامزد برگزار شد.
همچنین فرمانداری اصفهان اعلام کرد: اینک در اجرای ماده ۶۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ انتشار این آگهی به مدت 2 روز، هیأت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه در محل فرمانداری اصفهان برای قبول شکایات آماده است.
در ضمن به استناد تبصره های ۱ ، ۲ و ۳ ماده مذکور کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند می توانند درمدت هفت روز از تاریخ اخذ رأی، شکایت مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تـسلیم کنند. همچنین در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک کسی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد قابل تعقیب و پیگیری است.
یک میلیون و 576 هزار و 948 تَن در شهرستان اصفهان واجد شرایط رای دادن بودند که حدود 872 هزار تن از آنها در انتخابات میان دوره ای مجلس شرکت کردند.
جمعیت شهرستان اصفهان 2 میلیون و 243 هزار و 249 تَن است.
ت/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی - انتشار دهنده : مسعود عمادی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال