75،44 درصد مردم سیستان و بلوچستان در انتخابات شرکت کردند

زاهدان - ایرنا - معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 75،44 درصد از واجدان شرایط رای دادن در این استان در انتخابات 29 اردیبهشت شرکت کردند.

علی اصغر جمشید نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اظهار داشت: روحانی با 73 درصد بیشترین آرای مردم سیستان و بلوچستان را در انتخابات این دوره به خود اختصاص داد.
وی از حضور پرشور اقشار مختلف مردم سیستان و بلوچستان و همه عوامل اجرایی، نظارت، محافظان صندوق ها برای خلق این حماسه ملی قدردانی کرد.
وی گفت: همچنین باید از رسانه ها به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی و صدا و سیما برای همکاری خوبشان در پوشش انتخابات تشکر ویژه داشته باشیم.
وی افزود: یک میلیون و 608 هزار و 842 نفر از مجموع جمعیت 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفری استان معادل 58 درصد واجد شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات بودند.
وی ادامه داد: حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از مجموع واجدان شرایط رای دادن در سیستان و بلوچستان 29 اردیبهشت موفق به انداختن آرای خود در صندوق ها شدند.
وی خاطرنشان کرد: در دوره یازدهم ریاست جمهوری در سال 92 از مجموع 2 میلیون و 534 هزار و 327 نفر جمعیت سیستان و بلوچستان یک میلیون و 494 هزار و 556 نفر واجد شرایط رای دادن بودند.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: شمار آرای ماخوذه آن دوره استان یک میلیون و 70 هزار و 465 رای بود که میزان مشارکت 71.6 درصد را نشان می دهد.
جمشیدنژاد گفت: 2 هزار و 221 شعبه ثابت و سیار در مجموع در مناطق شهری و روستایی استان 29 اردیبهشت آرای مردم را جمع آوری کردند.
رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور 29 اردیبهشت در تمام شهرستان های سیستان و بلوچستان برگزار شد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 19 شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
3042** خبرنگار: محدثه حیدری گرجی**انتشار دهنده: فاطمه نوری جهانگرد

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال