انتشار روزنامه سوزجو ترکیه با صفحات سفید در اعتراض به سانسور

آنکارا- ایرنا- روزنامه سوزجوی ترکیه در شماره روز 20 می(30 اردیبهشت ماه) تمام صفحات خود را در اعتراض به سانسور رسانه ها به صورت سفید و بدون متن و مطلب منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، این روزنامه با انتشار این نسخه خود، علیه دولت ترکیه در برقراری سانسور و دستگیری اصحاب رسانه اعتراض کرده است.
در صفحه نخست این روزنامه تنها یک تیتر تحت عنوان '19 می، شماره ویژه آزادی رسانه' درج کرده است.
به گزارش ایرنا، زندانی شدن بیش از 100 خبرنگار در ترکیه در ایام بعد از کودتای 25 تیرماه سال گذشته موجب واکنش ها و انتقادات وسیع در سطح جهان شده و بنا به اعلام سازمان گزارشگران بدون مرز، ترکیه با از دست دادن چهار رتبه، نسبت به سال پیش در رده 155 جهانی آزادی رسانه قرار گرفته است که نسبت به 12 سال پیش، 56 رتبه افت داشته است.
بنا به این گزارش، کودتای نافرجام ژوئیه سال 2016، این بهانه را به حکومت داده که بدون منع و محدودیت، ستیز خود را با رسانه‌های منتقد ادامه دهد و با برقراری وضعیت اضطراری پس از کودتا، دهها رسانه ای را که در اعتصاب بودند تعطیل و از نشر آنها جلوگیری کند.
زندانی شدن بیش از 100 روزنامه نگار بدون محاکمه و دادگاه، ترکیه به را بزرگترین زندان روزنامه نگاران در دنیا تبدیل کرده است.
دستگیری و محاکمه روزنامه نگاران در ترکیه بعد از کودتای ناموفق 15 جولای 2016 در این کشور همواره ادامه داشته است و هم اکنون علاوه بر تعطیلی 15 رسانه، دهها روزنامه نگار در این کشور در زندان به سر می برند.
روزنامه سوزجو به همراه روزنامه جمهوریت ترکیه از رسانه های منتقد دولت حاکم ترکیه به شمار می رود.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال