مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه

تهران-ایرنا-جهانگیری: همان رای ریخته شده به صندوقها، خوانده و اعلام می شود،پایان زمان رای گیری/ آغاز شمارش آرا درسراسر کشور،سخنگوی وزارت کشور: آمارهای منتشره در فضای مجازی رسمی نیست،جهانگیری از وزارت کشور بازدید کرد،سازمان ملل: بحران یمن سومالیایی ها را وادار به بازگشت به خانه کرده است، انتخاب سفیر و نماینده دائم کشورمان بعنوان رئیس کمیسیون محرمانه سازمان منع سلاح های شیمیایی و روسیه اقدام آمریکا در کشتار سوری ها را تقبیح کرداز مهمترین عناوین خبری ایرنا در 12ساعت گذشته بود.

اخبار داخلی
********
**تهران-با پایان یافتن زمان رای گیری در ساعت 24 جمعه شب از سوی وزارت کشور، شمارش آرا آغاز شد.

**تهران-رییس مجلس شورای اسلامی گفت: بعید می‌دانم‌ کسی در پذیرفتن نتیجه انتخابات تردید داشته باشد و همه باید نتیجه انتخابات را قبول کنند.

**تهران-اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در پیام توئیتری تاکید کرد: همان رایی که مردم به صندوق ها ریخته اند خوانده و اعلام خواهد شد.

** تهران-رییس سازمان بازرسی کشور درخصوص تخلفات انتخاباتی و گزارش های ارایه شده به قوه قضاییه تاکید کرد: در صورت ارایه گزارش به این بازرسی، قطعا مراجع مربوطه به آن رسیدگی می کنند.

**تهران-اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری شامگاه جمعه از وزارت کشور بازدید کرد.

**تهران -عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: بزرگترین دستاورد انتخابات امسال گسترش آگاهی عمومی است.

**تهران-سخنگوی وزارت کشور با توجه به برخی نتایج اعلام شده در فضای مجازی تاکید کرد که آمارهای منتشر شده در فضای مجازی قانونی و رسمی نیست.

**تهران-حزب اعتدال وتوسعه در بیانیه ای تاکید کرد:حضور آگاهانه مردم پای صندوق های رای، بار دیگر نشان داد که خرد جمعی ایرانیان در پرتو همبستگی ملی، همواره تعیین کننده نهایی است.

**تهران-رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در نامه ای به رئیسان ستادهای اقشاری و استانی خود تصریح کرد که اعلام زودهنگام نتیجه شمارش آرا و برگزاری جشن پیروزی پیش از اعلام نتیجه در فضای باز ممنوع است.

**باکو-فینال برادرانه رقابت های تنیس روی میز بازی های همبستگی کشورهای اسلامی بین نوشاد و نیما عالیمان با پیروزی و قهرمانی نوشاد به پایان رسید.

اخبار خارجی
*********
**بغداد-آیت الله 'سیدمجتبی حسینی' نماینده مقام معظم رهبری در عراق جمعه پس از انداختن برگه رای در صندوق اخذ آرا در شهر نجف گفت که شرکت در انتخابات مشارکت در مانور حمایت از جمهوری اسلامی است.

**مسکو -سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه حمله هواپیماهای آمریکایی به مواضع ارتش سوریه را تقبیح کرد و اقدامی غیرقانونی خواند.

**تهران-رسانه های خبری جهان عرب و بخش عربی رسانه های معتبر بین المللی انتخابات ریاست جمهوری ایران را به صورت گسترده پوشش دادند.

**تهران- علیرضا جهانگیری سفیرایران در هلند و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی در نوزدهمین اجلاس کمیسیون محرمانه این سازمان که در شهر لاهه برگزار می شود، با اجماع اعضاء کمیسیون محرمانه، ریاست این گروه را به عهده گرفت.

**نیویورک-کمیساریای پناهندگان سازمان ملل اعلام کرد که شمار پناه جویان سومالیایی ساکن یمن که بدلیل ناامنی ها و فشارهای معیشتی خواستار بازگشت به کشور خود شده اند روبه افزایش گذاشته و این نهاد قادر به پاسخگویی به نیازهای آن ها نیست.

**تهران- شبکه خبری المسیره یمن شامگاه جمعه از شلیک یک فروند موشک بالستیک به ریاض پایتخت عربستان خبر داد.

**تهران-منابع خبری شامگاه جمعه گزارش دادند که انفجار مهیبی در جنوب بغداد پایتخت عراق روی داده که براساس آمار اولیه تاکنون 2 نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند.

**نیویورک- سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که بارندگی های شدید همراه با ویرانی مراکز درمانی و نبود دارو در یمن باعث شده بیماری وبا در این کشور با شتاب بی سابقه ای درحال گسترش باشد.

**تهران- استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه شامگاه جمعه با اعلام پایان این دور از گفت وگوهای صلح سوریه در ژنو گفت دور بعدی گفت وگوها ماه آینده (ژوئن) برگزار خواهد شد.

**تهران -رسانه های مهم جهان که هفته هاست نگاه ویژه‌ای به انتخابات ایران دارند، روز جمعه حماسه حضور پرشور و گسترده ایرانیان را در انتخابات به تصویر کشیدند.

**تهران-رئیس جمهوری ونزوئلا بعدازاعمال تحریم های جدید توسط دونالد ترامپ، وی را مورد سرزنش قرار داد و اقدامات آمریکا علیه این کشور را محکوم کرد.

**تهران -نیروهای وفادار به ژنرال 'خلیفه حفتر' اعلام کردند که در حمله شبه نظامیان به یک پایگاه نظامی در جنوب لیبی دستکم 141 تن از نیروهای لیبیایی کشته شدند.

**پکن -پس از مدت ها کشمکش و بحث و رایزنی، دولت ژاپن در اقدامی بی سابقه در دو قرن اخیر با کناره گیری امپراتور این کشور موافقت کرد.

**تهران -پدافند هوایی ارتش یمن یک فروند جنگنده اف 15 ائتلاف آمریکایی سعودی علیه یمن را در شمال استان صعده یمن هدف قرار داد و منهدم کرد.
شبک**1392**انتشار دهنده: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر