قاری ایرانی شرکت کننده در مسابقات بین المللی مالزی: امیدوارم برای ایران کسب رتبه کنم

کوالالامپور - ایرنا - قاری ایرانی شرکت کننده در مسابقات بین المللی قرآن مالزی پی از قرائت جمعه شب خود در این رقابت ها در کوالالامپور، گفت: با توجه به انجام آنچه که برای آن پیش بینی شده بود، امیدوارم بتوانم برای ایران کسب رتبه کنم.

'حامد علیزاده' قاری جوان ایرانی پس از قرائت آیاتی از سوره 'انفال' در مسابقات بین المللی قرآن مالزی که مورد استقبال حضار قرار گرفت در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: الحمدالله 90 درصد آنچه کار کرده بودم را انجام دادم و قرعه من هم قرعۀ چندان آسانی نبود، نفس های بلندی داشت و برخی نفس های من بالغ بر 40 ثانیه بود که به لطف خدا توانستم قرائت مورد قبولی داشته باشم.
وی گفت: تلاوت خوبی بود و توانست تشویق حضار را برانگیزد و این نوع تشویق در تلاوت شرکت کنندگان دیگر کشورها وجود نداشت.
به اعتقاد این قاری ایرانی، شرکت کننده در مسابقات بین المللی قرآن مالزی نیز قرائت های خوبی داشتند و شرکت کنندگان اندونزی، برونئی و عراق بهتر از دیگران بودند.
'علیزاده' در ادامه تصریح کرد: این دوره از مسابقات قرآن مالزی نسبت به سال قبل از نظر کیفیت تلاوت ها سطح بالاتری داشته و قاریان خوبی از اندونزی، برونئی، فیلیپین، سنگاپور، عراق، مالزی و انگلستان شرکت کرده بودند و همه از سطوح خوبی برخوردار بودند.
'غلامرضا شاه میوه' مدرس و داور بین ‌المللی قرآن به عنوان استاد راهنما 'حامد علیزاده' نیز گفت: در مجموع با توجه به اینکه ما همه تلاوت ها را شنیدیم، تلاوت علیزاده از بقیه قاریان یک سر و گردن بالاتر بود، اما از جهت برنامه ای که برای وی چیده شده بود، به دلیل اینکه مکث های بین آیات زیاد شد و اینجا براساس زمان افراد باید وقت خود را تنظیم کنند، ما یک نفس آخر را که برای اوج مقام 'رَست' بسته بودیم، به دلیل کمبود وقت نتوانستیم اجرا کنیم.
این داور مسابقات بین المللی ایران و استاد علیزاده افزود: فقط از برنامه ریزی های انجام شده همان یک نفس تخطی شد و در کل تلاوت خوبی بود.
وی تاکید کرد: اگر واقعا بخواهند حق را به حق دار بدهند، پیش بینی من این است که حتی با بیش از سه الی چهار نمره اختلاف 'حامد علیزاده' مقام نخست را به دست خواهد آورد.
'غلامرضا شاه میوه' گفت: قاریان دیگر کشورها، حتی قاری مالزی نیز به اندازه قاری ایرانی مورد تشویق حضار قرار نگرفت. قاری مالزیایی که در بخش هایی از قرائت خود دچار فشار روانی زیادی بود، تنها یک یا دو بار مورد تشویق حضار قرار گرفت و انتظاری که از وی می رفت، محقق نشد. در حالی که در اکثر نفس های علیزاده این تشویق ها را مشاهده کردیم.
استاد قاری ایرانی در ادامه در مورد سطح مسابقات مالزی و مقایسه آن با سال های گذشته، با این عنوان که از نظر کیفیت به جز یک یا دو مورد از قاریان کشورهای جهان، سایر موارد در سطح نسبتا مشابهی با سال گذشته بودند، گفت: قاری عراق با توجه به اینکه به قدرتی که در تجوید، وقف و ابتدا دارد شاید بتواند خود را به عنوان سه یا چهار نفر اول مطرح کند.
به اعتقاد 'غلامرضا شاه میوه'، قاریان انگلستان، مالزی، اندونزی و برونئی شانش های بعدی هستید و ممکن است برونئی و مالزی یکی دوم و دیگری سوم باشد.
نوای دلنشین تلاوت قرآن قاری منتخب ایرانی جمعه شب در پنجاه و نهمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم مالزی در کوالالامپور پایتخت این کشور طنین انداز شد.
'حامد علیزاده' 26 ساله اهل تربت جام و ساکن مشهد قاری نماینده جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات بود که در پنجمین شب مسابقات بین المللی قرآن مالزی به قرائت آیاتی از سوره مبارکه انفال پرداخت.
'علیزاده' که در سال های 1394 و 1395 به مقام نخست مسابقات قرآن اوقاف استان خراسان رضوی دست یافت و سال گذشته در مقدماتی کشوری دوم، نیمه نهایی اول و در فینال به رتبه سوم رسید و در دوره ارزیابی پس از سعید پرویزی رتبه دوم را کسب کرد و بعنوان نماینده ایران در مسابقات مالزی برگزیده شد.
آیین پایانی و اعلام نفرات برتر این مسابقات بین المللی شنبه شب در بخش قرائت و حفظ با حضور سلطان 'محمد پنجم' سلطان ایالت کلانتان و پادشاه مالزی برگزار می شود.
آساق**241**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال