رییس ستاد انتخابات استان تهران از مشارکت حدود 70 درصدی مردم استان در انتخابات خبر داد

تهران - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: براساس بررسی های اولیه مشارکت مردم استان در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها حدود 70 درصد برآورد می شود.

سیدشهاب الدین چاوشی بامداد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به حضور مقتدرانه و پرشکوه مردم استان تهران در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراها افزود: خدا را شاکریم که با این سطح گسترده از حضور مردم شاهد کمترین تخلفات انتخاباتی بودیم.
وی در خصوص مطالب مطرح شده مبنی بر توزیع تعرفه های بدون مهر در شعب اخذ رای اظهار کرد: تمام تعرفه هایی که در اختیار شعب اخذ رای قرار می گیرد بدون مهر هستند و زمانی که به اسم فرد صادر شد، ممهور به مهر شعبه می شوند.
چاوشی با بیان اینکه طرح این موضوع اشتباه در برداشت است تصریح کرد: البته اگر موردی بوده که این انجام این کار فراموش شده باشد خطای انسانی است و آن برگه تعرفه باطل می شود که در روند اخذ رای بروز این اشتباهات انسانی معمولی و دور از انتظار نیست.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه براساس قانون ساعت 24 پایان زمان رای گیری در شعب اخذ رای است افزود: از تمامی افرادی که بعد از اتمام زمان قانونی در شعب اخذ رای حاضر شده اند موفق نشدند دراین انتخابات شرکت کنند، برای آنکه به وظیفه ملی و مذهبی خویش عمل کردند، صمیمانه سپاسگزاری و عذرخواهی می کنیم.
وی تصریح کرد: برغم افزایش شعب اخذ رای و بدلیل استقبال پرشور مردم تا حدودی مسئولان شعب غافلگیر شدند، اما به لحاظ قانونی زمانی که مهلت قانونی انتخابات تمام شد توجیهی برای شرکت و اخذ رای از مردم وجود ندارد چراکه آرای آنها باطل و مخدوش خواهد بود.
چاوشی در پاسخ به این پرسش که آیا به اندازه کافی تعرفه چاپ و دراختیار شعب اخذ رای قرارگرفته است، گفت: در حوزه چاپ و تامین تعرفه هیچ مشکلی وجود نداشت، اما چون برطبق قانون مهلت شرکت در انتخابات به پایان رسیده بود برخی هموطنان موفق به رای دادن نشدند.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به حضور حماسی و باشکوه مردم در انتخابات این دوره خاطرنشان کرد: تمامی ملت ایران در این پیروزی بزرگ سهیم هستند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی، از ساعت 8 صبح تا 24 دیروز(جمعه) در سراسر کشور برگزار شد.
برای برگزاری این دوره از انتخابات 6448 شعبه اخذ رای شامل 6031 شعبه ثابت و 417 سیار در استان تهران ایجاد شده بود.
بیش از 9 میلیون نفر از جمعیت استان تهران واجد شرایط شرکت در این دوره از انتخابات بودند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر - انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/1109/9343**1625

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال