رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی: حضور مردم بیشتر از دوره قبل است/ 240 هزار تعرفه جدید ارسال شد

تبریز - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: حضور مردم در این دوره از انتخابات نسبت به دوره قبل بیشتر است و پیش بینی می شود رکورد سال 1388 را بزند.

به گزارش ایرنا، سعید شبستری جمعه شب در گفت و گو با خبرنگاران در مورد کمبود تعرفه ها در برخی شعب اخذ رای اظهار کرد: در دو شهرستان اعلام نیاز شده بود که بلافاصله تعرفه های مورد نیاز ارسال شد.
وی ادامه داد: در شعب مختلف نیز با توجه به حضور پرشور و گسترده مردم با کمبود تعرفه مواجه بودیم که 240 هزار تعرفه جدید به شعب مورد نظر ارسال شد.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در مورد تخلفات گزارش شده نیز گفت: تخلفاتی که به ستاد انتخابات استان اطلاع رسانی شده بود بسیار جزئی بود که در داخل و یا خارج شعبات اخذ رای اتفاق افتاده بود.
شبستری همچنین در مورد درگیری در یکی از شعب اخذ رای تبریز گفت: این ماجرا را نه تایید و نه تکذیب می کنم؛ درگیری با عوامل نبوده و اگر هم اتفاق افتاده باشد بین مردم عادی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در یکی از شهرستان های استان نیز شناسنامه تقلبی مشاهده شده بود که بلافاصله اقدامات لازم انجام شد.
شبستری اظهار کرد: با استعلام شماره ملی بلافاصله مشخصات فرد در سامانه قابل مشاهده است که در صورت فوت و یا رای تکراری بلافاصله به صورت آنلاین در سامانه مشخص می شود.
وی در خصوص افزایش پهنای باند برخی شهرها نیز گفت: برای اینکه فرایند دریافت استعلامات سرعت یابد، پهنای باند در برخی شهرستان ها افزایش یافت.
شبستری با اشاره به اینکه شمارش آراء در روستاها آغاز شده است، افزود: تا این لحظه رصد نتایج در دست ستاد انتخابات استان نیست و مستقیما به وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور ارسال می شود و فعلا فقط آمار شرکت کنندگان در ستاد استانی قابل مشاهده است.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی در خصوص امنیت بالای این دوره از انتخابات گفت: برای جلوگیری از حملات احتمالی سایبری و هک شدن سایت ، امنیت انتخابات را بالا بردیم.
وی اظهار کرد: باید وضعیتی در کشور ایجاد شود که رقابت نامزدها به گونه ای نباشد که احساس شود کاندیداها مقابل هم قرار دارند و باید تحمل پذیری، نقد پذیری و تحمل نظر مخالف در بین مردم افزایش یابد.
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اضافه کرد: در استان آذربایجان شرقی علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در دو حوزه انتخابیه مراغه - عجب شیر و اهر - هریس انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی نیز برگزار می شود.
وی گفت: پس از پایان رای گیری ابتدا آرای ریاست جمهوری و سپس میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا شمارش می شود.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا در تمام شهرها و روستاهای آذربایجان شرقی و میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 2 حوزه اهر-هریس و مراغه-عجب شیر برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، 2 میلیون و 955هزار و 332 نفر از مردم استان آذربایجان شرقی واجد شرایط رأی دادن در انتخابات روز جمعه هستند که 66هزار و 102 نفر از آن ها برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.
برای انتخابات ریاست جمهوری، سه هزار و 241 شعبه و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سه هزار و 637 شعبه در این استان پیش‌بینی شده است.
12هزار و 831 نامزد در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی حضور دارند.
522 صندوق اخذ رأی برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم در 2 حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر و اهر- هریس پیش‌بینی شده که 145 صندوق در شهرستان اهر، 100 صندوق در شهرستان هریس، 201 صندوق در شهرستان مراغه و 76 صندوق در شهرستان عجب‌شیر مستقر است.
20 نفر در حوزه انتخابیه اهر- هریس و 25 نفر در حوزه انتخابیه مراغه- عجب‌شیر برای انتخابات میان دوره ای مجلس دهم رقابت دارند که در نهایت از هر حوزه یک نفر به مجلس شورای اسلامی راه خواهد یافت.
برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در آذربایجان شرقی، 3‌میلیون و 145هزار برگ رأی و برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس، 421هزار برگ رأی تهیه و توزیع شده است.
خبرنگار: مینا بازگشا**انتشاردهنده: محمد عزیزی راد
6120/518

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال