روز درخشش ملت؛

تمدید رای گیری در استانبول تا ساعت 24 به وقت محلی

آنکارا- ایرنا- رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 2 شعبه شهر استانبول تا ساعت 24 به وقت محلی (1.30 بامداد به وقت تهران) تمدید شد.

به گزارش ایرنا، بنا به تصمیم هیات های اجرایی و نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مرتبط، با عنایت به حضور گسترده هموطنان مقیم ترکیه و درخواستهای مکرر به عمل آمده، مرحله اخذ رای از هموطنان در شهر استانبول برای سومین مرتبه تا ساعت 24 به وقت ترکیه ادامه می یابد.
پیش از این زمان اخذ آرای ایرانیان از ساعت هشت تا 18 اعلام شده بود که در پی حضور پرشمار ایرانیان در این انتخابات ابتدا تا ساعت 19 و در ادامه نیز تا ساعت 22 و در نهایت تا ساعت 24 امشب به وقت محلی تمدید شد.
در پی پایان مرحله اخذ رای در شهر آنکارا در ساعت 21 به وقت محلی، شمارش آرای اخذ شده از ایرانیان در پایتخت ترکیه آغاز شده است.
امروز جمعیت کثیری از ایرانیان در مقابل 6 شعبه اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری ایران در ترکیه صف بسته و آرای خود را به صندوق های پیش بینی شده ریختند.
به گزارش ایرنا، برای اخذ آرای هموطنان ساکن و حاضر در کشور ترکیه، 6 شعبه پیش بینی شده که یک شعبه در شهر آنکارا و در ساختمان کنسولگری سفارت جمهوری اسلامی ایران، یک شعبه در ساختمان کنسولگری شهر ارزروم و یک شعبه نیز در محل کنسولگری شهر طرابوزان دایر شد.
در شهر استانبول نیز به علت حضور ایرانیان پرشمار، 2 شعبه اخذ رای یکی در محل ساختمان سرکنسولگری کشورمان در استانبول پیش بینی شده و یک شعبه نیز در بخش آسیایی شهر استانبول برای اخذ آرای هموطنان دایر شده و علاوه بر این، یک شعبه نیز در ساختمان بانک ملت ایران در شهر ازمیر برای اخذ آرای هموطنان پیش بینی شده است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 به صورت همزمان در ایران و در برخی کشورهای خارجی از جمله ترکیه برگزار شد.
در این دوره، با انصراف محمدباقر قالیباف و اسحاق جهانگیری از ادامه رقابت انتخاباتی، سیدمصطفی آقامیرسلیم، سیدابراهیم رئیسی، حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
تعداد واجدان شرایط رای دادن در این انتخابات 56 میلیون و 410 هزار و 234 نفر اعلام شده که از این تعداد یک میلیون و 350 هزار و 294 تن رأی اولی هستند.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال