روز درخشش ملت ؛

رئیس ستاد انتخابات استان: مشارکت یزدی ها از 90درصد گذشت

یزد - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات استان یزد گفت: میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از مرز 90 درصد گذشت.

محمدعلی طالبی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون افزون بر 620 هزار نفر از مردم استان یزد در انتخابات مشارکت کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: زمان اخذ رای انتخابات تا ساعت 23و 30 تمدید شده و به طور حتم بر تعداد رای دهندگان افزوده می شود.
در انتخابات 29 اردیبهشت، 677 هزار و 942 نفر در استان یزد واجد شرایط رای دادن هستند که افزون بر 17 هزار نفر آنان رای اولی هستند.
مجموع داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان یزد سه هزار 317 نفر است که دو هزارو 490 نفر در حوزه روستایی و بقیه در حوزه شهری رقابت می کنند.
413 حوزه انتخابیه شامل 12 حوزه شهری و 392 حوزه روستایی برای انتخابات در استان یزد مهیا شده و در مجموع 24 هزار نفر در قالب عوامل اجرایی، نظارت، بازرسین، نیروهای امنیتی، ستادی و خدماتی برای برگزاری مطلوب انتخابات همکاری می کنند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
استان یزد یک میلیون 138 هزار نفر جمعیت دارد.
6197 تهیه و انتشار: محمدحسین فلاح تفتی
irnayazdd@

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال